CHP’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü sebebiyle Vilayet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Eskişehir 09.09.2021, 12:02 09.09.2021, 15:20
CHP’nin kuruluşunun 98’nci yıl dönümü kutlandı
banner11

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Recep Taşel, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Şube Başkanı Sevgi Akmen ile pek çok partili ve vatandaş da katıldı.

Törende konuşan İl Başkanı Recep Taşel, Cumhuriyet Halk Partisinin İçişleri Bakanlığına verilen bir dilekçeyle değil; Kurtuluş Savaşı meydanlarında Kuvay-i Milliye kadrolarınca kurulan bir parti olduğunu hatırlatarak “Cumhuriyet Halk Partisinin tarihine baktığımızda Türkiye Cumhuriyetinin tarihini de görmekteyiz. Partimizin kökleri Erzurum ve Sivas kongrelerine dayanır. CHP demek Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri demektir. CHP demek Lozan’da İsmet Paşa olmak demektir. CHP demek Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak demektir. Ortanın Solu fikriyle Sosyal Demokrat bir parti olan CHP daha 50'li ve 60'lı yıllarda İlk Hedefler Beyannamesini yayımlayarak işçi ve emekçi haklarını, üniversite özerkliği gibi düşünceleri, fikirleri üretmiştir” dedi.

Partimiz ülkemizin teminatıdır

CHP’nin ülkemizin dünü, bugünü ve yarını olduğunu söyleyen Taşel, sözlerini şöyle noktaladı;

“Partimiz ülkemizin teminatı konumundadır, yarın yapılacak ilk genel seçimlerde milletimizin partimizi iktidara taşıyacağından hiçbir şüphemiz yoktur. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, memleketimizde huzur ve güven ortamını yeniden sağlayarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Partimizin 98. Yaşını kutluyor, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere, Ata'nın emaneti olan partimizin bayrağını gurur ile taşıyan ve bizlere sağ salim ulaştıran, tüm genel başkanlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum.”

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@