banner90

CHP’li vekillerden Eskişehir Barosu’na ziyaret

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü geçtiğimiz hafta yapılan Eskişehir Baro Başkanlığı seçiminde göreve yeniden seçilen Av. Mustafa Elagöz’ü ziyaret ederek, yeni yönetimi tebrik etti.

ESKİŞEHİR 17.04.2021, 14:50
CHP’li vekillerden Eskişehir Barosu’na ziyaret
banner11
banner223

Baroların Türkiye’de hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile yargı bağımsızlığının gerçek anlamda sağlanması için mücadele verdiğinin altını çizen Çakırözer ve Süllü, “Baroların, avukatın güçlü olması, halkın güçlü olmasıdır. Yurttaşların hak ve özgürlüklerinin güvencede olmasıdır. Hukuk üstünlüğü ilkesinden taviz vermeden başarılı çalışmalar gerçekleştiren Baro Başkanımız Sayın Elagöz ve yönetim kuruluna başarılar diliyoruz” dedi.

NEREDE TOPLUMSAL SIKINTI VARSA, BAROLAR ORADA

Nerede bir toplumsal sıkıntı olsa barolar ve avukatlarının orada olduğunu belirten Çakırözer ve Süllü, “Eskişehir’de ve Türkiye’nin dört bir yanında, kadına karşı şiddetle mücadelede, çevre mücadelesinde, hak ve özgürlükler mücadelesinde her zaman halkın yanında barolar ve avukatları oldu. Hukukun üstünlüğü ilkesinden taviz vermeden, temel hak ve özgürlüklerin, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının gerçek anlamda sağlanması için çalışan barolarımıza minnettarız” dedi. Ziyarette covid-19 pandemisinde avukatların yaşadığı sorunlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Çakırözer ve Süllü, yargının unsuru olan avukatların da aşıda öncelikli olması gerektiğini vurguladı.

Yorumlar (0)
16°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@