CHP’li Çakırözer’den 19 Mayıs mesajı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ESKİŞEHİR 18.05.2021, 17:44
CHP’li Çakırözer’den 19 Mayıs mesajı
banner11
banner223

Çakırözer mesajında, “Cumhuriyete ve bağımsızlığa giden yolun ilk adımı 19 Mayıs 1919’un 102. yılı kutlu olsun. 102. yılında Türkiye Cumhuriyeti'ni Ata'mızın emanet ettiği gençlerimizle birlikte, onun izinde geleceğe güvenle taşıyacak; gurur, inanç ve büyük cesaretle ilelebet yaşatacağız” dedi.

Çakırözer’in mesajı şöyle:

“ Cumhuriyet’in ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 Türkiye tarihinin dönüm noktasıdır. Her türlü zorluğa rağmen vazgeçmemenin, inancın, kararlılığın ve tam bağımsız Türkiye idealinin vücut bulmuş halidir. 19 Mayıs bağımsızlığımızın önündeki engelleri yok eden onurlu mücadelenin tarihidir. 19 Mayıs en karanlık anlarda bile yurt sevgisiyle omuz omuza mücadele edenlerin tarihidir. 102 yıl önce Samsun’da yakılan Kurtuluş meşalesi, buradan tüm ülkemize yayılmış ve tüm ulusumuzu aydınlatmıştır. Bugün Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş demokrasi ve uygarlık hedefimizden asla vazgeçmeyeceğimizi vurgularken; aziz şehitlerimizin huzurunda, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gençlerimizle birlikte demokratik, kalkınmış, çağdaş ve adil bir ülke sevdasıyla, hiç yılmadan, yorulmadan çok çalışacağız.”

Yorumlar (0)
15
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@