'CHP'li başkanlar plan yapmayı bırakıp şehre hizmet etmeli'

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Gücüyener, CHP’li belediye başkanlarının büyükşehir belediye başkanı olma planları yapmaktan şehre hizmet edemediğini öne sürdü.

ESKİŞEHİR 10.11.2022, 16:34
'CHP'li başkanlar plan yapmayı bırakıp şehre hizmet etmeli'
banner11

AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, CHP’li merkez belediye başkanlarının kente hizmet üretmek yerine büyükşehir belediye başkanı olma planları yaptıklarını savundu.

Gücüyener, yaptığı açıklamada, Eskişehirlilerin şehir merkezindeki iki ilçenin belediye başkanlarına beş yıllık yetki verdiğini, belediye başkanlarının ise bu süreyi hizmet etmek için değil, Büyükşehir Belediye Başkanı olma planları yapmak için kullandıklarını iddia etti.

"Şehrin zamanını harcamasınlar. Şehirde yaşayanların hizmete ihtiyacı var. Belediyelerin görevleri var. Belediye başkanlarına bu görevler yerine getirilsin, şehir hizmet alsın, kalkınsın diye yetki verildi. CHP’li belediye başkanları ise yine CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı sonrasını planlamaktan, görevlerini yapmaya fırsat bulamıyor" diyen Gücüyener, şöyle devam etti:

"AK Parti yerel yönetimler başkanlığı olarak şunu belirtmek isteriz. AK Parti ancak hizmette yarışır. Mevcut belediye başkanları da birbirleriyle değil hizmet etmekle uğraşsınlar. Harcadıkları zaman şehrin zamanı, harcadıkları kaynak şehirde yaşayanların kaynağı. Kullandıkları sıfatlar emanet.  Bahaneler üretmekten arda kalan zamanda Büyükerşen sonrasını planlıyorlar. Evet Büyükerşen’in bu şehre verebileceği hiçbir şey kalmadı. Eskişehir halkı bu şehri ona emanet etmeyecek. Fakat emanetin sahibi 'ayak oyunlarında en başarılı olan' da olmayacak. Bunu bilip hizmette yarışmak en doğrusu."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@