banner90

ÇGD'den gazetecilere yönelik baskılara kınama

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi, son günlerde il genelinde gazetecilere yönelik artan baskılar hakkında bir açıklama yayınladı.

ESKİŞEHİR 25.01.2022, 18:02
ÇGD'den gazetecilere yönelik baskılara kınama
banner11
banner223

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Üzülerek izliyoruz ki Eskişehir’de görev yapan gazetecilere yönelik baskı, tehdit ve yakışıksız ifadeler son günlerde daha belirgin hale gelmiştir.
Kentte görev yapan gazeteci Nevin Bulut Atak ve Sedat Aydoğan bunun en güzel örneğidir. 
AK Partili yöneticiler tarafından meslektaşlarımız gazetecilik yaptıkları için baskıya uğramış, sindirilmeye çalışılmıştır.
Açık tehditle gazetecileri hedef haline getiren il yöneticileri mesleğimizi itibarsız göstermeye çalışmış,  gazeteciler kamuoyu önünde küçük düşürmüştür.  
Ve ne yazık ki ortaya çıkan tablo sadece görünür olanıdır. 
Gazetecilik yapmak her geçen gün zorlaşmaktadır.  Gazetecilerin üzerindeki yük her geçen gün artmaktadır. 
En ufak bir eleştiriye tahammülü olamayanların izledikleri yol “Her şeyin faturasını gazetecilere” kesmekten öteye gitmemektedir.
Gazetecilik onurlu bir meslektir.
Gazetecilik cesaret de isteyen bir meslektir.
Gazetecilerin para karşılığında haber yaptıklarını iddia edenlerin amacı mesleği küçük düşürmek, gazetecileri sindirmek hatta toplum önünde hedef haline getirmektir.
Öte yandan bir il yöneticisi gazetecilere açık tehditte bulunmuş, “Sizin bakış açınızı öyle bir açacağız ki? Uyku uyuyamayacaksınız. Sizi koyun sürüleri sizi” ifadelerini hangi cüretle kullanabilmektedir?
Gazeteciler koyun sürüsü değildir.
Gazetecileri koyun sürüsü görenlerin en ufak bir eleştiride hakaret yoluna gittikleri hatta saldırı ve tehdit yoluna geçtikleri de artık aşikar olmuştur.
ÇGD güçlü bir örgüttür. Meslektaşlarımız da yalnız değildir. 
Gazetecilerin para aldığını iddia edenler de koyun sürüsü olarak görenler de derhal meslektaşlarımızdan özür dilemelidir." 

Yorumlar (0)
16
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@