Çalışmalar gençlere anlatıldı

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’nin gençlere yönelik çalışmaları, Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından düzenlenen Hazırlık Konseyi’nde, yurt genelinden 300 gence anlatıldı.

Eskişehir 30.06.2019, 17:44
Çalışmalar gençlere anlatıldı
banner11

Tepebaşı Belediyesi tarafından gençlere katkı sağlamak amacı ile hayata geçirilen Gençlik Merkezleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından Türkiye genelinden 300 gencin katılımı ile gerçekleştirilen Hazırlık Konseyi’ne katıldı.

Vakıf tarafından belediyeler arası örnek uygulamalar arasında değerlendirilerek Hazırlık Konseyi’ne davet edilen Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, etkinlikte Türkiye genelinden gençlere anlatıldı. 24-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden yaklaşık 300 gencin katıldığı Hazırlık Konseyi’nde, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri de tematik forumlara dahil oldu. Merkez temsilcileri etkinlikte gençler ile çalışmak, farkındalık yaratmak, çalışma alanında mevcut durumu haritalamak, ihtiyaçları, sorun alanlarını ifade etmek amacı ile gerçekleştirilen çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. Temsilciler ayrıca Gençlik Merkezleri’nde gençlerle birlikte hayata geçirilen ve uygulanan Tepebaşı Sosyal Girişim Ekibinden de bahsederek gençlerin neler yaptığını ve yapabileceğini örnekler ile ele aldı.

Etkinlikte ayrıca oturuma katılan gençler ile birlikte gruplar oluşturuldu ve gencin tanımını yapabilecekleri, gençlikle ilişkilendirebilecekleri kelimeler ile cümleler oluşturmaları istendi. Gençlik Merkezleri’nde de yapılan bu uygulama ile gençlerin kendilerine bakış açısını tartışmalarına fırsat sağlandı.

Toplum Gönüllüleri Vakfı yetkilileri ve etkinliğe katılan gençler de katkılarından dolayı Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri’ne teşekkürlerini iletti.

Yorumlar (0)
kapalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@