Çalışkan’ın listesi şekilleniyor

15 Şubat’ta İl Kongresi’ni yapacak AK Parti’de Zihni Çalışkan’ın listesinin şekillendiği ifade edildi.

Eskişehir 01.02.2021, 14:58
Çalışkan’ın listesi şekilleniyor
banner11

İktidar Partisi’nde kongre süreci devam ediyor. Pandemi nedeniyle zaman zaman ara verilen kongreler bir süre önce yeniden başladı. AK Parti bu süreçte Eskişehir’in 14 ilçesinde kongresini tamamladı. Odunpazarı’nda Ali Acar ile, Tepebaşı’nda da Hakan Çizmelioğlu ile yola devam edildi.
AK Parti son günlerde de kadın kollarına yeni atamalar yaptı. İl, Odunpazarı ve Tepebaşı kadın kollarına yeni isimler geldi.

17 Şubat olarak açıklanan İl Kongresi tarihi 15 Şubat olarak değiştirildi. Mevcut İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın listesini yaptığı gelen bilgiler arasında. Eskişehir Koordinatörü Abdullah Güler’in de Eskişehir’e gelerek çalışmalarda bulunduğu öğrenildi.
Güler’in başta ilçe başkanları olmak üzere partinin ağır toplarıyla görüştüğü ve yeni il yönetimi için görüş alışverişinde bulunduğu öğrenildi. Bazı ilçe başkanlarının yönetime isim önerdiği, bazılarının da ‘şu isim yönetimde yer almasın’ dediği ifade edildi. Hakan Çizmelioğlu’nun yönetime girmesi beklenen bazı isimlere olumsuz baktığı biliniyor. 

Yaklaşık iki buçuk yıldır İl Başkanlığı yapan Çalışkan’ın listesine son şeklini vermek üzere olduğu iktidar kulislerinde konuşuluyor. AK Parti’nin yedinci il başkanı olan Çalışkan’ın yönetim listeni oluştururken bazı başkan yardımcılarıyla ters düştüğü de AK Parti cephesinden gelen bilgiler arasında.
24 Haziran 2018’deki seçimde AK Parti Milletvekili Adayı olan Serhat Tunç, kongre sürecinde “İnsanların doğrularıyla menfaatlerinin çatıştığı bir dönemden geçiyoruz. Rabbim sonumuzu hayr eylesin” tweet’i dikkat çekti.

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@