Çakırözer’den 23 Nisan mesajı

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı’nın 101. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Eskişehir 22.04.2021, 16:23
Çakırözer’den 23 Nisan mesajı
banner11

23 Nisan’ı Atatürk’ün çocuklara armağan ettiğini söyleyen Çakırözer, böyle bir haftada Nutuk’un okullarda dağıtılmasının yasaklanmasına tepki göstererek, “Ne yapılırsa yapılsın Büyük Önderimiz Atatürk ve onun eserlerini çocuklarımızın kalbinden silemeyecekler” dedi. Çakırözer mesajında, “Geleceğe dair en kıymetli hazinemiz çocuklarımızla hediye edilen tek bayram olan 23 Nisan Bayramımız kutlu olsun. 23 Nisan, hukuka saygının, laik ve demokratik değerlerin simgesi olan Meclisi’mizin de açılışının 101. yılı. ‘Ulusal egemenliğin’ millet iradesine emanet edilmesinin 101. yılında bizler Gazi Meclise büyük bir kararlılıkla sahip çıkacağız” dedi.

Çakırözer’in mesajı şöyle:

“23 Nisan öncesi Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimizin en önemli eseri Nutuk’un okullarda dağıtılmasının yasaklandığı bir süreç ile karşı karşıya kaldık. Önce Andımız yasaklandı, şimdi de Nutuk’un okullarda dağıtılması yasaklanıyor. Ne yapılırsa yapılsın Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onun eserlerini asla kalbimizden silemeyecekler. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı pandemi ortamında karşılıyor olsak da her zamanki coşku ve heyecanla, balkonlarımızı Türk Bayraklarıyla çevirerek, evlerimizde kutlayacağız. Gazi Meclis’in itibarını, saygınlığını ve millet iradesini yok etmek isteyenlere karşı da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mücadelemizi sürdüreceğiz. Güçler ayrılığının yeniden oluşturulduğu ve Parlamenter Demokrasiye dönüldüğü, çağdaş ve demokratik bir Türkiye’yi gençlerimiz için yeniden inşa edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere milletimizin bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizi kuran Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@