Çakırözer "AKP artık yönetemiyor. İşçi, çiftçi, esnaf, emekli kazanamıyor, geçinemiyor"

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikova Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'ni (BEY-DER) ziyaret ederek, 24 Haziran seçimleri öncesinde partisinin projelerini anlattı, destek istedi.

Eskişehir 21.06.2018, 14:14
Çakırözer
banner11

AKP’nin Türkiye’yi yönetemediğini ve seçimlere 17 ay varken erken seçim kararı aldığını dile getiren Çakırözer, “AKP artık yönetemiyor. İşçi, çiftçi, esnaf, emekli kazanamıyor, geçinemiyor. İşsizlik almış başını gitmiş. Bizler artık bu kötü gidişata TAMAM diyoruz ve ülkemizi düze çıkarmak için sizlerden destek istiyoruz” dedi. 

CHP’li Çakırözer 24 Haziran seçimleri öncesinde Beyikovalılar Derneği’ni ziyaret ederek partisinin projelerini anlattı, hem partileri hem de Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce için destek istedi. 

Ziyareti sırasında kendisinin de anne tarafından Beylikova kökenli olduğunu söyleyen Çakırözer, “Ülkemizi bu kötü gidişattan kurtarmak, çokça üretip halkça paylaşacağımız bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmak için Atatürk, Cumhuriyet ve demokrasi sevdalısı Beylikovalı hemşehrilerimizden destek istiyoruz” dedi.

OHAL’i kaldıracağız

24 Haziran’da iktidar olduklarında ilk olarak 2 buçuk yılı aşkındır devam eden Olağanüstü Hal’i (OHAL) kaldıracaklarına dikkat çeken Çakırözer, “Türkiye bugün kırılma noktasında. Tarihi bir kararın eşiğinde. Tek adam rejimi, Gazi Meclis’imizin egemenlik haklarını elinden almaya çalışmakta, kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak demokrasimizi işlemez hale getirmektedir. Olağanüstü hal rejimi, hukuk devletini ve yargı bağımsızlığını yok etmektedir. Bizler buna son vereceğimizin, ülkemizi yeniden demokratik bir hukuk devleti yapacağımızın sözünü veriyoruz” diye konuştu. 

Asgari ücret 2 bin 200 TL olacak

CHP iktidarında ekonomiden dış politikaya, eğitimden sağlığa ülke sorunlarının çözümü konusunda hazır olduklarını dile getiren Çakırözer, partisinin projelerini şu şekilde sıraladı: 

“CHP iktidarında asgari ücret net 2 bin 200 lira olacak. En düşük emekli maaşı bin 500 lira olacak. Emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye verilecek. Aile Sigortası yürürlüğe girecek. Üreten ekonomi için çiftçimizin mazotu 3 TL olacak. Engelli çocuklarımızın eğitimi devletin güvencesinde olacak. Her ailenin bir evi her evin en az bir maaşı olacak. Termik santrallere kısıtlama getirilecek. Yenilenebilir enerji kaynaklarına öncelik verilecek.”

Yorumlar (0)
10°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@