banner90

Büyükşehir’in tohumlarını saksıya ekip balkona koyalım

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal destek çalışmalarını “Üç tohumun olduğu paketi üreticiye destek adıyla dağıtmayacaksınız” dedi.

ESKİŞEHİR 15.05.2022, 14:08
Büyükşehir’in tohumlarını saksıya ekip balkona koyalım
banner11
banner223

Çalışkan, Kanal 26’da saglisolluhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Arif Anbar’ın konuğu oldu. Çalışkan, Büyükşehir’in URAYSİM Projesi’ne ‘tarımsal faaliyet’ üzerinden eleştirmesini şu sözlerle yüklendi: “Tarıma ilişkin bir şeyler yapacaksınız üç tohumun olduğu paketi üreticiye destek adıyla dağıtmayacaksınız. Üç tane ya… Toplasanız 50 kilo, 100 kilo yapmaz aman Allah’ım bir gürültü, bir algı, zannederseniz ki Büyükşehir Belediyesi dönümlerce arazide ekilecek üreticiye destek veren tarımsal çaba içinde… Madem tarımsal alanları koruyacaksanız, madem tarıma ve hayvancılığa ilişkin bir şey yapacaksınız size söyleyeyim; lütfen Bozan’da almış olduğunuz mandaların pozisyonunu bi şehre anlatın. Faydalı mı, yoksa oradaki kooperatif zarardan dolayı inim inim inmiyor mu?”
İnsanlar bunu komik buluyor!
“Sizin dağıttığınız beşer tane tohumla hangi dönüm dönüm arazilere tohum ekilmiş, tarıma nasıl katkı sağlamış lütfen örneklendirin. Ben tohumları arkadaşlara verdim, ya şunları saksılara ekin de balkona koyalım diye… Algıyla artık bu şehri yönetmeyi bırakın.  Dış ilçelerde ‘tarıma destek oluyoruz’ dediğiniz şeyler sadece algıda kalıyor. İnsanlar bunu komik buluyor. Yapmayın, yani el kadar poşete beş tohum koyup üreticiye destek veriyoruz diyorlar. Eyy Büyükşehir Belediyesi! 500 çiftçiye verdiğiniz o 50’şer dönümlük desteği bizim yedi bin nüfuslu Beylikova Belediyemiz dört milyon metrekare arazide tarımsal alanda hizmet yapıyor.  Gelin tarımsal çalışma, tarımsal destek nasıl olur, görün yaa. Siz neden bahsediyorsunuz ya?”

Yorumlar (1)
sedat erden 2 hafta önce
Mahallemizle ilgili bir sıkıntımızı yanına giderek anlattım,ki dsi bölge müdürlüğünün çözebileceği bir sorunu,dallgaya aldı,başından savdı. Bu şekilde tepeden bakarakmı seçimleri kazancaksınız?
16
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@