Büyükşehir uzaktan destek olmaya devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde verdiği ücretsiz psikolojik danışmanlık, beslenme ve diyet danışmanlığı ile aile içi danışmanlığı hizmetlerini pandemi sebebiyle uzaktan sürdürmeye devam ediyor.

Eskişehir 09.05.2021, 15:05
Büyükşehir uzaktan destek olmaya devam ediyor
banner11

Sosyal hizmetlere büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz danışmanlık konularında vatandaşlara destek verdiği Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'ni de pandemi sürecinde aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Huzurlu bir toplum, sağlıklı bir aile kurumu için uzman psikolog ve diyetisyenlerin göreve hazır olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Sokağa çıkma yasaklarının olduğu ve vaka sayılarının yüksek olduğu dönemlerde Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi personelimiz çalışmalarını kendi evlerinden telefon veya görüntülü konuşma aracılığı ile sürdürüyor. Hem bu hizmetlerden yararlanmak isteyen hemşehrilerimizi hem de personelimizi düşünerek hizmetlerimizi uzaktan sürdürmeye devam ediyoruz. Bu süreçten psikolojik olarak etkilenen Eskişehirliler başta olmak üzere, sağlıklı beslenme ve diyetisyen danışmanlığı için de kadınlarımız merkezimize gelmeden ücretsiz olarak faydalanabilirler" diyerek bu zor günlerin birlik ve beraberlik içerisinde atlatılacağına inandığını belirtti.

Destek almak isteyen kadınların 0222 233 08 08 üzerinden talep oluşturabileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise merkezde tüm hizmetlerin ücretsiz olarak verildiğini belirttiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@