Büyükşehir Meclisi’nde “sosyalist-komünist” tartışması!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile AK Parti’li Mustafa Birsen arasında yaşanan, “sosyalist-komünist” tartışmasına sahne oldu.

ESKİŞEHİR 21.11.2022, 20:05 22.11.2022, 03:45
Büyükşehir Meclisi’nde “sosyalist-komünist” tartışması!
banner11

Atahan Gezer

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Başkan Vekili Aydın Ünlüce’nin başkanlığında gerçekleşen Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı ile AK Parti’li Mustafa Birsen arasında, “sosyalist-komünist” tartışması yaşandı.

Meclis’te, gündemdeki 4’üncü madde olan, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 2023 ve İzleyen İki Yıl Bütçeleri ile İlgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu”nun görüşülmesi sırasında, CHP ve AK Parti gruplarına söz verildi.

Burada söz alan Şanlı, “Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünü buradan eleştiriyorum. Bürokratlardan aldığım istihbarata göre, memurlar, ‘Sayın il müdürüne birtakım projeler sunuyoruz. Hep Beylikova Belediyesine gönderiyor’ diyorlar. Diğer ilçeler yok mu? Örneğin, Mihalıççık’ta bir proje yapılacak. Bunu duydum… ‘O komünist, sosyalist… Boş ver’ diyor” ifadelerini kullandı.

Birsen’in, Şanlı’nın sözlerine tepki göstermesi üzerine araya giren Ünlüce, Birsen’e, “Lütfen müdahale etmeyin, ben ederim. Bu, size yönelik bir şey değil” dedi.

Oturum, meclis üyelerinin konuşmalarıyla kaldığı yerden devam etti.

Öte yandan 2023 ve İzleyen İki Yıl Bütçeleri, oy çokluğuyla kabul edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@