Büyükşehir ile Demiryol-İş Sendikasının görüşmeleri sürüyor

Geçtiğimiz günlerde belediye iştiraki olan ESPARK’ın 3 bine yakın emekçisi için toplu iş sözleşmesi imzalayan Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM bünyesindeki emekçiler için de Demiryol-İş Sendikası ile görüşmeleri sürdürüyor.

Eskişehir 12.11.2020, 13:48 12.11.2020, 17:19
Büyükşehir ile Demiryol-İş Sendikasının görüşmeleri sürüyor
banner11

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile belediye şirketlerinde daimi işçi olarak istihdam edilen, ancak 3 yıla yakın süredir kararnamedeki haklar dışında herhangi bir haktan faydalanamayan 3 bine yakın işçinin ekonomik ve sosyal haklarında iyileştirmeye giden Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM bünyesindeki personel için de görüşmelere devam ediyor. Demiryolu İş Sendikası ile görüşmelerin sürdüğünü ve sendikaya gerekli teklifin yapıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sendika tarafından teklifin kabul edilmesi halinde yaklaşık 800 emekçinin toplu iş sözleşmesinden faydalanacağını ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi bürokratları, ESTRAM yetkilileri ve Demiryol İş Sendikası’nın yetkililerinin katıldığı görüşmelerde personelin alacağı zam ve sosyal hakların da yapılacak iyileştirmeler görüşülüyor.

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@