Büyükşehir ihtiyaç sahipleri için görev başında

Büyükşehir Belediyesi, evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere yönelik pandemi döneminde ara verdiği ücretsiz evde bakım hizmetlerini gerekli tedbirleri alarak sürdürüyor.

Eskişehir 21.06.2020, 17:05
Büyükşehir ihtiyaç sahipleri için görev başında
banner11

Evde yıkama hizmetlerinin yanı sıra kuaförlük hizmetlerinin de ayrı ekipler tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, hizmetten tüm yaşlı, engelli ve hasta vatandaşların faydalanabildiğini ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile 2016 yılında başladığı ve büyük ilgi gören ‘Sevgi Eli Uzatıyoruz’ uygulamasını korona virüs tedbirlerini alarak sürdürmeye devam ediyor. Uygulama kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin uzman personelleri banyo hizmetlerinin yanı sıra ihtiyaç sahiplerinin evlerine giderek tansiyon ve ateş ölçümü, saç kesimi ve bakımı, tırnak ve cilt bakımı gibi hizmetleri de ücretsiz olarak veriyor. Koronavirüsten korunmak ve gidilen evdeki vatandaşları korumak için bir dizi tedbir aldıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sahaya çıkan her personelin günlük olarak ateş ölçümlerinin yapıldığını ve girilen evlerde de tüm aile fertlerinin ateşlerinin kontrol edildiğini belirttiler.

Yaşlı, hasta ve engelli yakını olan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu anlamlı hizmetinin kendileri için büyük kolaylık olduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibine teşekkür ederken, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de hizmetin yaş ve cinsiyet ayırmaksızın tüm ihtiyaç sahiplerinin faydalanabildiğini belirttiler. Evden çıkamayacak durumda olan yaşlı, hasta ve engellilere bir telefon kadar yakın olduklarını hatırlatan yetkililer, hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşların 0552 426 25 40 nolu telefonu arayarak kendilerine ulaşabileceklerini ifade ettiler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@