banner90

Büyükşehir halk dansları topluluğu kuruyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 16-35 yaş aralığındaki vatandaşlar için kuracağı Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları başladı. 28 Ocak-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek kayıtlar online olarak yapılacak.

ESKİŞEHİR 28.01.2022, 12:32
Büyükşehir halk dansları topluluğu kuruyor
banner11
banner223

bir çok farklı branşta sporcu yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi, halk dansları öğrenmek isteyen vatandaşlar için Halk Dansları Topluluğu kurarak hizmet verecek. Başvuru ve eğitimlerin ücretsiz olacağı Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nda, kayıtlar www.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Site üzerinden spor hizmetleri kısmını ziyaret ederek kayıt başvurularını yapacak olan vatandaşlar, ayrıca 0222 335 08 00 numaralı telefondan da konu hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Başta Eskişehir’in halk dansları olmak üzere Türkiye’deki çeşitli yöresel dansların öğrenileceği Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu’nun kayıtları tamamlandıktan sonra oluşturulacak gruplarla eğitimleri kısa zamanda başlayacak.

16-35 yaş grubundaki kadın, erkek tüm Eskişehirlileri topluluğa kayıt için beklediklerini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, halk dansları öğrenmenin ve öğretmenin kültürümüzü gelecek nesillere aktarmanın en önemli yollarından biri olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@