Büyükşehir'den uyarı! Dikkatli olun!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM’ın online bakiye yükleme işlemini taklit ederek sahte internet sitesi kuran ve vatandaşları dolandıran kişi ya da kişilere karşı dikkatli olunması konusunda çağrıda bulundu.

ESKİŞEHİR 27.09.2022, 14:01 27.09.2022, 14:10
Büyükşehir'den uyarı! Dikkatli olun!
banner11

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi son günlerde vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

Yapılan açıklamada, son dönemde vatandaşların Eskartlarına bakiye yükleme konusunda sahte siteler nedeniyle mağdur olduğu yönündeki şikayetleri üzerine yapılan incelemede; internet adresinin Büyükşehir Belediyesi ve ESTRAM ile kesinlikle bir ilgisinin olmadığı belirtildi.

Vatandaşların toplu ulaşımda ESTRAM’ın www.estram.com.tr adresinden ya da mobil uygulama üzerinden Eskart bakiye yükleme işlemi yapabildiğini, bu tür açılan sahte internet sitelerinin mağduru olmamaları yönünde dikkatli olunması gerektiği ifade edildi. ESTRAM’ın konuyla ilgili gerekli hukuki işlemleri başlattığı bildirildi.

Yorumlar (2)
nb2664 2 ay önce
Önlem almanız gerekir dolandırıcılığa karşı hemen sıyrılıvermekle olmaz.
Halil 2 ay önce
Mobil uygulama üyeliksiz bakiye yüklenmiyor. Bir bakiye yüklemek içinde üyelik almaya gerek yok. Bu yüzden insanlar sahte site mağduru oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@