Burs, maaş ve iş garantisi veren tek meslek lisesi

Eskişehir’de otelcilik ve turizm alanında faaliyet gösteren Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine burs ve maaş imkanı sağlıyor.

Eskişehir 08.09.2021, 16:10
Burs, maaş ve iş garantisi veren tek meslek lisesi
banner11

Okulda Gastronomi ve Aşçılık, Pastacılık, Servis, Ön Büro, Kat Hizmetleri ile Operasyon ve Seyahat Hizmetleri alanları var. Mezunlara iş garantisi veren Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 13-24 Eylül 2021 tarihleri arasında başvuru alacak. Başvurular dilekçe ile okula yapılacaktır. Mülakat 27 Eylül’de olacak. Proje Okulu seçilen eğitim kurumu, 9’ncu sınıfa LGS puanı ve mülakat ile öğrenci alacak.

Burs veren tek meslek lisesi
Eskişehir’de burs veren tek meslek lisesi olan Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 9’ncu sınıflar İngilizce hazırlık olacak. 10, 11 ve 12’nci sınıfta üç yabancı dilde (İngilizce, Rusça ve Almanca) ağırlıklı eğitim programı uygulanacak.

500 lira burs, 2500 lira maaş
Okul, 10’ncu sınıftan itibaren burs ve maaş imkanı sağlıyor. Okul döneminde aylık 500 Lira burs, staj döneminde aylık 2 bin 500 Lira maaş verecek. Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarına otellerde işe başlama garantisi de veriyor. Yine üniversite eğitime başlayanlara da burs imkanı sağlıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@