Bu fotoğraf 5 bin dolardan satılacak

Sazova Parkı’nda bulunan Masal Şatosu'nun fotoğrafının NFT ile satışı yapılacak. Fotoğrafın fiyatı 5 bin dolar.

Eskişehir 26.04.2021, 15:59 26.04.2021, 16:11
Bu fotoğraf 5 bin dolardan satılacak
banner11

Eskişehir’de Ömer Ağım tarafından çekilen Masal Şatosu’nun fotoğrafı 5 bin dolardan satışa sunuldu. Fotoğraf, NFT üzerinden satılacak.

NFT nedir?

NFT (İng. non-fungible token), benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebilen ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri adı verilen dijital defterdeki bir veri birimidir. NFT'ler sanat, ses, video, video oyunlarındaki öğeler ve diğer yaratıcı çalışma biçimlerine benzer dijital dosyaları temsil edebilir. Bu dijital dosyaların kendileri sonsuz bir şekilde yeniden kopyalanabilirken, onları temsil eden NFT'ler ise temel blok zincirlerinde izlenir ve alıcılara sahiplik kanıtı sağlarlar.[1][2] Ethereum, Bitcoin Cash ve Flow gibi blok zincirlerinin her birinin NFT kullanımlarını tanımlamak için kendi jeton standartları vardır.

NFT'ler, dijital sanat, video oyunu öğeleri ve müzik dosyaları gibi dijital kreasyonları metalaştırmak için kullanılabilir. Ancak, orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişim, jetonun sahibiyle sınırlı değildir. İlk NFT'ler Ethereum tabanlı olup ve 2015 yılı civarında ortaya çıktı. Daha önce kripto para birimleri üzerine spekülasyon yapan aynı yatırımcılar, büyük ölçüde artan hacimlerde NFT'leri alıp satmaya başladıkça, NFT'ler için pazara olan ilginin artması spekülasyonun artmasına neden oldu.

Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@