BoyPlast’tan Kızılay’a kan ve kök hücre bağışı

BoyPlast yönetici ve personelleri sosyal sorumluluk kapsamında Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulundu. BoyPlast Eskişehir tesislerinde gerçekleşen ve gün boyunca devam eden programın ilk etabında Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç yanı sıra 35 personel bağışta bulundu.

Eskişehir 26.01.2021, 12:47
BoyPlast’tan Kızılay’a kan ve kök hücre bağışı
banner11

BoyPlast, gönüllülük projeleri ile sosyal fayda sağlamaya ve farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda, Kızılay'a destek olmak amacıyla harekete geçen BoyPlast yönetici ve personelleri kan bağışı yanı sıra kök hücre bağışında da bulunarak donör bekleyen hastalara umut oldu.

BoyPlast Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç, her yıl olduğu gibi bu yılda Kızılay’a kan ve kök hücre bağışında bulunduklarını ifade ederek, “BoyPlast ailesi olarak sosyal sorumluluk projelerimizden biri olan ve geleneksel hale getirdiğimiz, 2020 yılı kan ve kök hücre bağışını Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Sayın Egemen Temizsoy’un katılımı ile gerçekleştirdik. Personelimizin kan ve kök hücre bağışına yoğun ilgi göstermesi bizi son derece memnun etti. İki etapta gerçekleştireceğimiz kan ve kök hücre bağışına 100 çalışanımız başvururken, kriterlere uyan 70 çalışanımızdan ilk etapta 35’i bağışta bulundu. Diğer 35 çalışanımız ise gelecek hafta gerçekleşecek olan programda bağışta bulunacak” dedi. Saraç, “Ülkemizde hastalıklardan kurtulmak, sağlığına kavuşmak için kan ve kök hücre bekleyen çok sayıda hasta ve ailesi var. Herkesi bu konuda daha duyarlı davranmaya davet ediyoruz. Ayrıca kan vermek, sağlıklı bir insanın kan hücrelerinin yenilenmesi için de faydalı bir durum” ifadelerinde bulundu.

Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Sayın Egemen Temizsoy ise BoyPlast Yönetim Kurulu Başkanı Metin Saraç ve fabrika çalışanlarına kan ve kök hücre bağışına göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@