“Birlikte üretecek, birlikte kazanacağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Uğur Tepe ile beraber Bardakça ve Cevizli Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

banner162
Eskişehir 19.03.2019, 16:57
“Birlikte üretecek, birlikte kazanacağız
banner11

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve CHP Seyitgazi Belediye Başkanı Adayı Uğur Tepe, Bardakçı ve Cevizli Mahalleleri’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Buluşmada kırsal kesimi ayağa kaldıracak projelerle Eskişehir’i bu konuda da model şehir haline getireceklerini ifade eden Büyükerşen, “Yüksek girdi maliyetleri nedeniyle ürettiğinizden kazanamaz hale geldiğinizi biliyorum. Eskişehir merkezinde yaptığımız çalışmalarla Eskişehir’i örnek bir kent haline getirdiğimiz gibi, önümüzdeki dönemde sizlerle birlikte kırsalda hayata geçireceğimiz projelerle de yine örnek olacağız” dedi.

Chp'liler tam kadro bir arada

Seyitgazililerin büyük ilgi gösterdiği buluşmada Başkan Büyükerşen, Seyitgazi’nin hak ettiği belediyecilik anlayışı ile tanışacağını ifade etti. Büyükerşen “1999’dan beri Eskişehir’de hayata geçirdiğimiz projeler ile Türkiye’de taraflı tarafsız herkesin gıpta ettiği bir kent haline geldik. 90’lı yıllarda esnafımızın turizmden para kazanacağı söylense herkes güler geçerdi. Ama bugün özellikle hafta sonları otellerimizde yer bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Bunun gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Şimdi bu gururu kırsalda sizlerle birlikte hayata geçireceğimiz projeler ile yaşayacağız. Dut, domates, marul, manda yetiştiriciliği gibi projelerimizle başlayan ve üreticimize destek olduğumuz çalışmaları büyütecek ve kırsal kalkınmada örnek bir kent haline geleceğiz. Kalkınmanın temelinde birlik beraberlik yatıyor. Sizden tek isteğim, kooperatifler kurmanız. Kuracağınız kooperatiflerle çok güzel projelere imza atacağız. Birlikte üretecek, birlikte bölüşecek, birlikte kazanacağız” dedi.

banner34
Beton yol uygulaması devam edecek

İnönü’de başlatılan ve iyi sonuçlar alınan beton yol uygulamasına Seyitgazi ilçe merkezi, Cevizli, Bardakçı, Hankaraağaç, Gökçekuyu Mahalle yolunda devam edeceklerini müjdeleyen Büyükerşen, “Sizlerden gelen talepleri değerlendirerek imkanlarımız ölçüsünde mahallelerinize yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri asfalta göre daha ekonomik ve uzun ömürlü olan beton yol uygulaması. Sizlerin mahallelerinizi de kapsayan 30 kilometrelik bir grup yolunu beton yol haline getiriyoruz. Ekiplerimiz çalışmalara başladı. Hem yolunuzu genişletiyoruz, hem de bu yolu beton yol haline getiriyoruz. Ayrıca alt yapıda da önemli yatırımlar yapacağız. Sizlere kanalizasyon hattı ve arıtma tesislerinizin yapılacağının müjdesini vermek istiyorum” dedi.

“Hocamızın tecrübelerinden yararlanacağız"

1 Nisan sabahıyla birlikte Başkan Büyükerşen ile uyum içinde çalışacaklarını ifade eden Uğur Tepe “Hocamızın kırsalda yaptıklarını hep birlikte büyük bir mutluluk ve gururla takip ediyoruz. Dut yetiştiriciliği, milyonlarca domates ve marul fidanları dağıtımı, Halk Süt, manda yetiştiriciliği bunları tüm ilçelerimize yaymak istiyoruz. Seyitgazimiz’de de sizlerin desteği ile 1 Nisan sabahıyla birlikte Hocamızla uyum içinde çalışacağız. Hem hayata geçireceğimiz yatırımlar hem de kırsal kalkınma projelerimiz ile zor günlerden geçen üreticimizin yanında olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@