Belediye ve iktidarın bunları yapması tercih değil zorunluluk

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, Eskişehir’in imardan altyapıya, ulaşımdan sosyal hayata kadar pek çok çözüm bekleyen sorunu olduğunu öne sürerek “Belediyelerin ve hükümetin bunları yapması tercih değil, zorunluluktur” dedi.

Eskişehir 19.09.2021, 14:59
Belediye ve iktidarın bunları yapması tercih değil zorunluluk
banner11

Basın toplantısında konuşan Bingöl, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı;

  • Kentsel yenileme, trafik, altyapı, içme suyu ve yapılaşma modelindeki öngörüsüzlük insanımızı huzursuz etmekte; yağış olduğunda, yağışı bir rahmet olarak görmesi gerekirken adeta kahretmektedir. İyi bir planlama ve çalışma ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.
  • Kuzey Çevreyolu Projesi başlamalıdır. EOSB girişi-Batıkent güzergâhı sabah-akşam iş girişi ve çıkışı saatlerinde adeta çileye dönmektedir. En azından çevreyolu projesi hayata geçirilinceye kadar ivedilikle alternatif çözümler devreye sokulmalıdır.
  • Eskişehir’imizin geleceği için çok önemli gördüğümüz ve mutlaka ciddi bir planlama yapılarak gerçekleştirilmesi gereken bir şey daha vardır; beş yıl içerisinde şehir merkezindeki tüm ortaöğretim kurumlarının Odunpazarı ve Tepebaşı bölgesinde oluşturulacak yeni alanlarda güvenli ve ulaşımı çözülmüş devasa kampüslere taşınması, trafiği ciddi derecede rahatlatacaktır.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@