Belediye işlemleri uzaktan yapılabilecek

Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 'Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı'nı hazırlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, plan çerçevesinde halkın ve personelin sağlığını düşünerek birçok önlem aldı.

Eskişehir 18.03.2020, 12:43
Belediye işlemleri uzaktan yapılabilecek

Eskişehir iş ilanları için tıklayın

Tramvaylar ve otobüsler başta olmak üzere vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını düşünerek birçok önlem alıyor. Bu kapsamda personel sayısını azaltarak, salgının yaygınlaşmasına karşı önlem alan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların da belediye ile ilgili birçok işlemi internet üzerinden çözebileceğini duyurdu. www.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden e-belediye bölümünden birçok belediyecilik hizmetine ulaşıldığını ifade eden yetkililer, ayrıca vatandaşların her türlü talep ve şikayet ile ilgili 0222 211 55 00/1202 üzerinden Halkla İlişkiler Birimi'ne ulaşabileceklerini belirttiler. Facebook, Twitter ve İnstagram'da belediye hesaplarının da vatandaşları korona virüsü ile çeşitli görseller ve videolar ile bilinçlendirmeye çalıştığını ifade eden yetkililer, vatandaşların talep ve şikayetlerini sosyal medya üzerinden de iletebileceğinin altını çizdiler.

Muhtarlık Bilgi Sistemi'nin de aktif olduğunu belirten yetkililer, muhtarların da belediyeye gelmeden sistem üzerinden taleplerini ilgili birimlere iletebileceğinin altını çizdiler.

Yorumlar (0)
15°
parçalı az bulutlu