Belediye borçlarına yapılandırma imkanı

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, vergi ve cezalara getirilen düzenlemeyle vatandaşın belediyeye olan borçlarını yapılandırabileceklerini bildirdi.

Eskişehir 02.12.2020, 17:12
Belediye borçlarına yapılandırma imkanı
banner11

Tepebaşı Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediyeye olan vergi borçlarının, 7256 sayılı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında yapılandırılmasına başlandığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, belediyeye borcu olan ve ilgili kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Tepebaşı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurması gerektiği belirtildi. Peşin ödeme yapılması halinde gecikme faizinin yüzde 90 oranında silinmesi imkanının bulunduğu yapılandırma kapsamında borçlar 2 aylık dönemler halinde 6, 12 ve 18 taksitte ödenebiliyor. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, vergi ve cezalarına getirilen düzenlemeyle vatandaşın belediyeye olan borçlarını yapılandırabileceklerini ifade etti.

Vatandaşlar, 7256 sayılı yapılandırma için başvuru formuna, Tepebaşı Belediyesi’nin “tepebasi.bel.tr” adresli web sitesinden ulaşabiliyor. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 44 26 numaralı Mavi Masa hattından Tepebaşı Belediyesi’ne ulaşabiliyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@