Batıkent’e pazar yeri kuruluyor

Tepebaşı Belediyesi, Batıkent Mahallesi’nde çarşamba günleri kurulacak pazar yerinde bulunacak 149 satış tezgâhı için yer tahsisi yapılacak.

ESKİŞEHİR 28.04.2022, 13:18
Batıkent’e pazar yeri kuruluyor
banner11
banner223

Tepebaşı Belediye Meclisi tarafından, Batıkent Mahallesi Gülensu Sokak üzerinde çarşamba günleri pazar yeri kurulmasına karar verilmişti.

Tepebaşı Belediyesi’nden yapılan açıklamada, semt pazarında 149 adet satış tezgâhı bulunacağı, yer tahsisi için başvuruların 29 Nisan 2022 – 18 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Bizzat yapılacak tahsis başvuruları için Tepebaşı Belediyesi Pazar Yerleri Yönetmeliği’nin 12. maddesindeki şartların aranacağı belirtildi.

İlgili yönetmelikte belirtilen şartlar ise şu şekilde:

1 - Satış yeri tahsis edilecek pazarcılarda aşağıda belirtilen şartlar aranır.

Sebze veya meyve ya da Tepebaşı Belediyesi’nce izin verilen diğer gıda veya ihtiyaç maddelerinin satışı ile iştigal etmek.

İlgili meslek odasına kayıtlı olmak.

Vergi mükellefi olmak.

Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde Tepebaşı Belediyesi’nce, hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

2 - Satış yeri tahsis edilecek üreticilerde aşağıda belirtilen şartlar aranır.

Sebze veya meyve üreticisi olmak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olmak.

Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde Tepebaşı Belediyesi’nce, hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, Zabıta Müdürlüğü’ne yapılacak pazar yeri yer tahsisi için başvurulara ilişkin detayların, belediye ilan panosu ve www.tebebasi.bel.tr internet adresinde yer alacağını da bildirdi.

Yorumlar (1)
ilker 2 ay önce
Demek ki ben yaptım oldu mantığı her partide var. Bu sokak çok dar ve pazar için elverişsiz. Çevredeki siteleri çok rahatsız edip,engelleyecek bir konumda kuruluyor. Sıradan bir vatandaş olarak pazar yeri yönetmeliğini okuduğumda şu anki duruma göre; Madde 5'in 3. fıkrasına,Madde 6'nın 1. fıkrasının b,e,f,g bendlerine, 2. fıkrasına,5. fıkrasına,6. fıkrasına,8. fıkrasına uymuyor. CHP gibi bir partiye yakışmayan bir yaklaşım. Umarım kısa sürede uygun bir yere kapalı pazar yeri kurulup pazar buraya taşınır.
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@