Batıkent Hobi Bahçesi'nde neler oluyor?

Tepebaşı Belediyesine ait Batıkent Hobi Bahçesi'nde ceviz toplama kavgasında bir kişinin yaralandığı iddia edildi. Ayrıca kullanım hakkı 2 yıl olmasına rağmen 10 yıldır aynı kişilerin bahçeyi kullandığı iddialar arasında yer aldı.

ESKİŞEHİR 21.09.2021, 17:37 21.09.2021, 18:06
Batıkent Hobi Bahçesi'nde neler oluyor?
banner11
banner223

Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan Batıkent Hobi Bahçesi'nde geçtiğimiz hafta sonu ceviz toplama anlaşmazlığından dolayı kavga çıktığı iddia edildi. İddiaya göre kavgada bir kişi yaralandı. Facebook sayfamızdan ulaşan iki vatandaş kavga çıktığını ve bir kişinin yaralandığını iddia ederken kullanım hakkı iki yıl olmasına rağmen on yıldır bahçeyi kullananların olduğunu söyledi. Bir başka iddia ise Tepebaşı bölgesinde ikamet etmemesine rağmen bahçeyi kullananların olması.

Her sene bahçeler için kura çekimi yapılmasına rağmen ve Tepebaşı Belediyesinin resmi sitesinde yer alan "2 yıl ve daha uzun süredir Hobi Bahçesi kullananlara yeniden tahsis yapılmayacak. Başvuru sahibinin Tepebaşı Belediyesi sınırları içinde ikamet etmesi gerekiyor" ifadelerine rağmen böyle bir durumun nasıl yaşandığı ise vatandaşlar arasında merak konusu oldu. 

Vatandaşların iddiaları şöyle:

Zeynep Özçalık: Tepebaşı Belediyesne ait Batıkent Hobi Bahçesinde haftasonu ceviz toplama kavgasından dolayı bir vatandaş yaralandı. Bunun üzeri kapatıldı hiç bir yerde haber yapılmadı. Hobi bahçesinde yasak olmasına rağmen 10 senedir ekim yapan insanlar var. Evleri arkadaki sitede oturuyor diye insanlar 6 7 senedir ekim yapan insanlar var. Tepebaşı bölgesinde oturmadığı halde ekim yapan insanlar var. Normal vatandaş başvurdumu kabul edillmiyor. İnsanlar bahçeyi o kadar benimsemiş ki ortak alan ağaçların meyveleri paylaşılamıyor.

Merve Atan: Maalesef evet ceviz toplama kavgasından adam vuruldu Batıkent Hobi Bahçesinde. Kullanım hakkı 2 yıl olmasına rağmen 10 senedir ekim yapan amca var. Hepsinin Tepebaşı Belediyesinde çalışan adamları var. Torpille kullanım hakları hep uzatılmış. 5 6 senedir ekim yapanlar var. Bütün bahçeyi babasının malı zannetmeye başlayanlar var.

Yorumlar (3)
ALİ ALİ 12 ay önce
BELEDİYELERİN HANGİ İŞİ DÜZGÜN Kİ GÜZELİM ŞEHRİ MAHFETTİLER
gülelitay 12 ay önce
adam ceviz ağacı benim kimse toplayamaz deyip silahını çekip vurmuş
Esesli 12 ay önce
Yetti artık bu torpil, adam kayırmacılık, benim yaşlı ve engelli anne babama 12 yıldır bahçe vermeyen Eskişehir belediyeleri, yolları tarla gibi bırakan, trafiği görmezden gelen, kenar mahallelerde zerre kadar hizmet vermeyip para toplayan Eskişehir belediyeleri, Çankaya Mahallesi'nde her yer baraka dolu adamlar dükkan işletiyor bir Allah'ın kulu denetleniyor çünkü hepsinin belediyede adamları var, yemek sepeti 2 şeritli yolun 30 metrelik kısmını motorlarla kapatıyor kimse ses etmiyor çünkü adamları var yeter artık bıktık bu ülkedeki kan emicilerden!!!
25
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@