Başkan sahada yaraları sardı

Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanlığına seçilen Egemen Temizsoy, sel felaketi yaşanan bölgedeki yardımları bizzat kendisi koordine ediyor.

Eskişehir 11.06.2019, 16:38
Başkan sahada yaraları sardı
banner11

Sağanak yağış Eskişehir’in özellikle kırsal kesimlerinde etkili oldu. Baskınlara neden olan sel suları ekili alanlara zarar verdi, çadırlarda yaşayan tarım işçilerine zor anlar yaşattı.

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi ekipleri sel ihbarı alır almaz AFAD ile birlikte bölgeye hareket etti. Şube Başkanı Temizsoy ve beraberindeki gönüllüler gece yarısı Seyitgazi’nin Yenikent Mahallesi’ne ulaştı. Temizsoy, mağdurlara yapılan erzak ve battaniye dağıtımını bizzat kendisi gerçekleştirdi. Öte yandan Kızılay Yöneticisi Serhan Arıman ve beraberindeki bir heyet de aynı saatlerde Yahnikapan’a ulaşıp yardımları organize etti.

Kızılay’dan yapılan açıklamada “Seyitgazi ilçesi Yenikent Mahallesi'nde şiddetli yağış nedeniyle geçici tarım işçilerinin barındığı çadırlar, evler ile tarım arazilerini su bastı. Eskişehir Kızılay Afet birimi olarak mağdur olan işçilerimize battaniye ve gıda kolisi yardımında bulunduk” denildi.

Yorumlar (0)
-5°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@