Başkan Büyükerşen çocuklarla buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi tarafından sömestir tatilinde çocukların vakitlerini verimli şekilde değerlendirmeleri amacıyla düzenlenen atölyeler sona erdi. Son atölye olan Boncuklarla Kodluyorum ve Newton'un Işığı atölyelerinde Başkan Büyükerşen de atölyeye katılan çocuklar ile bir araya geldi.

Eskişehir 01.02.2020, 13:23
Başkan Büyükerşen çocuklarla buluştu
banner11

Büyükşehir Belediyesi'nin farklı merkezlerde çocuklar için düzenlediği sömestir atölyelerinde sona gelindi. Bilim Deney Merkezi'nde düzenlenen atölyelerin son gününde 'Boncuklarla Kodluyorum' ve 'Newton'un Işığı' atölyelerine Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de katıldı. Çocukları bilim ile erken yaşta tanıştırmak amacıyla Bilim Deney Merkezi'ni açtıklarını ifade eden Başkan Büyükerşen "Gelecek Eskişehir'den Geçecek sloganıyla açtığımız bu merkez, turizme sunduğu katkının yanı sıra çocuklarımızı bilim ile erken yaşta tanıştırmak için sürekli olarak atölyeler düzenliyor. Bugün de çocuklarımızın ara tatillerini verimli şekilde değerlendirmeleri amacıyla düzenlediğimiz atölyelerin son gününde kodlama ve ışık atölyesinde yarınların bilim insanları ile bir araya geldik. Hepsi birbirinden başarılı bu çocuklarımız inanıyorum ki gelecekte ülkemiz adına önemli işlere imza atacaklar. Ben hem çocuklarımıza hem de velilerimize tatillerini atölyeler ile verimli şekilde değerlendirdikleri için teşekkür ediyorum" dedi.

Atölye çalışmaları oldukça eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu yaşayan çocuklar ise atölye bitiminde eğitmenleri tarafından dağıtılan katılım belgeleriyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte “Gelecek Eskişehir’den geçecek” sözünün önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorumlar (0)
39°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@