Başkan Ataç: Atamıza borçluyuz

Tepebaşı Belediyesi ile Eskişehir Antikacılar Koleksiyonerler ve Sahaflar Derneği tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı Günlerin Gazeteleri Sergisi açıldı. Sergiyi gezen Başkan Ataç, “Bugün yaşadığımız bu vatanı, özgürlüklerimizi, egemenliğimizi, kısacası birçok şeyi Atamıza borçluyuz. Atatürk’e olan bağlılık ve sevgi giderek büyüyor” dedi.

Eskişehir 30.08.2021, 15:16
Başkan Ataç: Atamıza borçluyuz
banner11

Tepebaşı Belediyesi, milli ve özel günlerin anlamına uygun etkinliklere imza atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Eskişehir Antikacılar Koleksiyonerler ve Sahaflar Derneği iş birliğinde Atatürk’ün Yaşadığı Günlerin Gazeteleri Sergisi açıldı. Espark AVM sergi alanında açılan ve 21 eserin bulunduğu sergi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk döneminden gazete sayfaları yer alıyor.

Başkan Ataç: Sevgi giderek büyüyor

Sergiyi gezen ve koleksiyon sahibi Ali Akyüz’den bilgiler alan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da eserleri inceledi. Serginin büyük anlamlar taşıdığını kaydeden Başkan Ataç, “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en büyük değerlerimizden biridir. Bugün yaşadığımız bu vatanı, özgürlüklerimizi, egemenliğimizi, kısacası birçok şeyi Atamıza borçluyuz. Ulu Önderimiz Atatürk’e olan bağlılık ve sevgi giderek büyüyor. O’nun izini milletimizin yüreğinden silemezler. Biz de O’nun açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz. Tüm Eskişehirlileri bu güzel sergiyi görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Sergi, 3 Eylül tarihine kadar açık olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@