Balkan göçmenlerinin onurlu geçmişi ve aydınlık bir geleceği vardır

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Eskişehir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Habibe Aydın ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

ESKİŞEHİR 31.08.2021, 14:47
Balkan göçmenlerinin onurlu geçmişi ve aydınlık bir geleceği vardır
banner11
banner223

Ziyarette konuşan Başkan Aydın, “Eskişehir Kent Konseyi olarak Balkan göçmenlerimizin yoğun olarak yaşadığı şehrimizde gönüllülük esası ile gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bizlerinde tüm çalışmalarımızda tek amacımız kültürümüzü muhafaza etmektir.” diyerek, Balkan kültürünü daha geniş kitlelere yaymayı amaçlayan projelerinden söz etti.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Balkanlar’dan göç edip anayurda dönen soydaşlarımız, ülkemizin en büyük zenginliği ve güzel şehrimizin de vazgeçilmez değerlerinden biridir. Balkan göçmenlerinin onurlu geçmişi, aydınlık bir geleceği vardır. Balkanların sesi olabilmek için ortak projeler yapmak isteriz” diyerek Eskişehir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@