"Avantaj Taksi" vatandaşlara kolaylık sağlıyor

Şehrin her noktasında erişilebilirliğe büyük önem veren ve hayata geçirdiği projelerle engelli vatandaşların yanında olmaya sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, pandemi kurallarına da dikkat ederek ücretsiz olarak verdiği Avantaj Taksi hizmeti ile engelleri ortadan kaldırıyor.

banner162
Eskişehir 20.09.2020, 13:52 20.09.2020, 14:01
"Avantaj Taksi" vatandaşlara kolaylık sağlıyor
banner11

Engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği çalışmalar ile Türkiye’de örnek gösterilen Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşayan engelli vatandaşlara ulaşım konusunda da destek oluyor. Uygulama kapsamında Engelli Hizmetleri Birimi bünyesinde çalışan özel donanımlı araçlar ile engelli vatandaşlara başta hastane ve kamu kuruluşları olmak üzere her noktaya ücretsiz ulaşım desteği sunuluyor.

banner34
Normalleşme dönemiyle birlikte hizmetin tekrar başladığını ve vatandaşlara ulaşım konusunda kolaylık sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Yüzde 60 ve üzeri engelli raporu olan vatandaşlarımıza, hastane ve kamu kuruluşlarındaki işleri başta olmak üzere günlük yaşamdaki işlerini rahatlıkla görebilmeleri amacıyla, ücretsiz ulaşım imkanı sunuyoruz. Avantaj Taksimizden bir gün önce randevu alan vatandaşlarımızı evlerinden alıp gidecekleri yere kadar götürüyor ve tekrar evlerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Normalleşme döneminin başladığı 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle bu hizmetimizi tekrar aktif hale getirmiştik. Bu süreçte de, maske ve fiziksel mesafe kuralına uyma şartını kabul ederek taksi talebinde bulunan hemşehrilerimize ulaşım konusunda destek oluyoruz” diyerek hizmetten faydalanmak isteyenlerin 0535 106 62 39 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini ifade ettiler.

Verilen hizmetten son derece memnun olduklarını belirten vatandaşlar ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve belediye çalışanlarına bu hizmet dolayısıyla teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@