Atıklar geri dönüşümle yeniden kullanılıyor

Eski Hava Hastanesi karşısındaki alanı sağlık çalışanlarının kullanabileceği geçici otopark alanına çeviren Büyükşehir Belediyesi, Karacaşehir’de de askeri personelin kullanabileceği bir alanı aynı malzeme ile yine geçici otoparka çevirdi.

Eskişehir 19.06.2020, 14:31
Atıklar geri dönüşümle yeniden kullanılıyor
banner11

Yol yapım çalışmaları sırasında asfalt kazıma makinesinden çıkan ve Hafriyat İnşaat ve Asfalt Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde hafriyat atıklarından geri kazanılan malzemeleri kullanan Büyükşehir Belediyesi, bu malzemelerle kurum ve kuruluşlardan gelen talepleri değerlendirmeye çalışıyor. Bu kapsamda Karacaşehir’de bulunan askeri alanda personelin kullanımı için bu malzeme ile geçici otopark alanı oluşturan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi üzerinde bulunan ve kısa süre önce yıkılan Sağlık Ocağı alanını da yapılaşma öncesi sağlık personelinin kullanımı için dolgu malzemesi kullanarak geçici otopark kullanımına uygun hale getirdi.

Eskişehir Hafif Raylı Sistem İşletmesi’nin depolama sahasını büyütmesiyle birlikte oluşan alanda da çalışmalar gerçekleştiren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, depolama alanı yan yolunda ve 75. Yıl Mahallesi tramvay yan yolunda malzemeyi kullanarak belirtilen alanları kullanılabilir hale getirdi.

Yorumlar (0)
10°
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@