Atatürk’ü minnetle ve özlemle anıyoruz

ETO Başkanı Metin Güler’in, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıldönümüne ilişkin mesaj yayımladı.

Eskişehir 09.11.2021, 15:19
Atatürk’ü minnetle ve özlemle anıyoruz
banner11

Güler’in mesajı şöyle:

"83 yıl önce ebediyete intikal eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetmenin üzüntüsünü bugün bile derinden hissediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hem bağımsızlık mücadelemizin kazanılmasında hem cumhuriyetin kurulmasında hem de ülkemizin çağdaş ve müreffeh olmasına öncülük etmiştir.

Hayatını ülkemizin gelişmesi ve milletimizin refahı için adayan Atatürk; vatan ve millet sevgisi, askeri başarıları, ileri görüşlülüğü, vizyonu ve inkılaplarıyla yalnızca milletimizin değil tüm dünyanın övgüsünü hak etmiştir.

Kısıtlı imkanlara rağmen Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine taşıyan, eğitimden sanayiye tarımdan sanata kadar her alanda devrimler yapan Atatürk; her daim milletimizin gönlünde olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Eskişehir Ticaret Odası olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın yıl dönümü vesilesiyle saygıyla, özlemle ve minnetle anıyoruz."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@