Atatürk’ü milletimizin yüreğinden silemezler

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Genç Akköy Sitesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün büst açılışına katıldı. Başkan Ataç, “Ulu Önderimiz Atatürk’e olan bağlılık ve sevgi giderek büyüyor. O’nun izini milletimizin yüreğinden silemezler” dedi.

Eskişehir 07.06.2021, 14:34
Atatürk’ü milletimizin yüreğinden silemezler
banner11

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Aşağıkartal Mahallesi’nde bulunan Yeni Akköy Sitesi’nde düzenlenen Mustafa Kemal Atatürk’ün büst açılışına katıldı. Site yönetimi tarafından düzenlenen ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende Başkan Ataç, site sakini emekli Eskişehir Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü ve komşuları ile bir araya geldi.

“Açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz”

Burada bir konuşma yapan Başkan Ataç, “Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en büyük değerlerimizden biridir. Bugün yaşadığımız bu vatanı, özgürlüklerimizi, egemenliğimizi, kısacası birçok şeyi kendisine borçluyuz. Ulu Önderimiz Atatürk’e olan bağlılık ve sevgi giderek büyüyor. O’nun izini milletimizin yüreğinden silemezler. Öte yandan Atamıza saldıranlar, kendisi ile kavga etmeye çalışanlar, acizce bir çaba içinde. Onların bilmedikleri bir şey var; Mustafa Kemal Atatürk’e ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, zarar veremezler. Tam aksine, farkında bile değiller ama Atatürk’e olan sevgiyi daha da artırıyorlar. Biz de O’nun açtığı yolda yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Çocuklarımızı Atatürk’ün izinde yetiştiriyoruz”

Emekli Eskişehir Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü ise konuşmasında, “Komşularımız ve site yönetimimiz ile birlikte, sitemizin girişine güzel bir Atatürk büstünün çok yakışacağına karar verdik. Birlikte güzel bir kaide hazırladık ve büst için de Ahmet Başkanımızdan yardım rica ettik. Kendisi de seve seve yardımcı olacağını ifade ederek bu güzel büstü bizlere ulaştırdı. Gerçekten de çok yakıştı, bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bizler, çocuklarımızı Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yetiştiriyoruz. Sitemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü, site sakini çocuklar gerçekleştirdi. Çocuklar, kendileri ile birlikte Onuncu Yıl Marşı’nı da söyleyen Başkan Ataç’a büst için teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@