banner90

Ara tatilde renkli atölyeler

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu, ara tatil döneminde gerçekleştirdiği birbirinden renkli 10 farklı atölye ile 250 çocuğa ulaştı.

ESKİŞEHİR 20.04.2022, 14:35
Ara tatilde renkli atölyeler
banner11
banner223

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda, “Her şey çocuklar için” sloganıyla eğitici ve eğlendirici faaliyetlerine devam eden Masal Şatosu, ara tatil döneminde de çocuklarla bir araya geldi. 9 – 17 Nisan tarihleri arasında

Çocuklar için felsefe, yaratıcı yazma, oyunlaştırma, STEM+A ve tasarım atölyeleri ile sadece Eskişehir’de değil, Türkiye’nin dört bir yanından ve hatta yurtdışından da ilgi ile takip edilen Masal Şatosu, atölyelerinde masallar aracılığı ile sorgulama, problem çözme, dil ve ifade gücünü etkin kullanabilme gibi kazanımları hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu atölyelerde çocuklar eğlenirken öğrenmenin, düşünmenin ve kendini ifade etmenin farklı yollarını keşfettiklerini bildirdi.

Yetkililer ayrıca, Masal Şatosu etkinliklerinin çevrimiçi ve yüz yüze olarak farklı içerikler ile çocuklar ile buluşmaya devam edeceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
19
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@