Annem mezarından kalkıp gelse evini bulacak

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, yerel yönetimlerin kentsel dönüşüm yapmamasına bu sözlerle tepki gösterdi.

Eskişehir 29.08.2021, 12:33
Annem mezarından kalkıp gelse evini bulacak
banner11

Murat Özcan, eskisehir.net yayınında Cihan Yıldırım’ın konuğu oldu. Sohbetin bir bölümünde Özcan’ın Huzur’da doğup büyüdüğü konuşuldu. Özcan “Huzur’da doğdum, büyüdüm. Rahmetli babamın 1968 yılında yapmış olduğu evi var. Biz onu biraz tadilat ettik, kardeşlerimle birlikte bazen gidip nostalji yaşıyoruz. Mahalle öyle doğduğumuz büyüdüğümüz gibi duruyor. Bu memleketin ilk mahallelerinden bir tanesidir. Rahmetli annem mezarından kalkıp gelse evini bulacak. Yani o derece etrafı öyle duruyor. Huzur Mahallesi evveliyatından beri çok sıkıntılar yaşamış ama en azından Burhan Bey döneminde kentsel dönüşümlerle iyi bir yere geleceğini düşündüğümüz bir yerdi. O dönüşümlerde kesintiye uğrayınca sadece o değil tabi bugün Emek’in bir bölümü, Gündoğdu, Karapınar var…”^

Bir tane numune var mı?
Yıldırım’ın “CHP’li belediyelere dönüşüm izni vermiyorsunuz” demesi üzerine “Kimi yerde 20 yıl, kimi yerde 15 yıl, kimi yerde 6-7 yıldır bende diyorum ki bir tane numune var mı? Maalesef göremiyoruz. TOKİ’nin çalıştığı CHP’li belediyeler var. Sayın bakan, şehirlerin dönüşüm raporlarını istedi. Ve bu dönüşümleri belediyeler olmadan yapılamayacağını söyledi. Önemli olan uyum içinde çalışma niyeti var mı yakında göreceğiz bunu” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@