Anadolu Üniversitesi en iyiler arasında

Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi (Center for World University Rankings-CWUR) tarafından hazırlanan 2021-2022 GLOBAL 2000 Listesi yayınlandı. Dünya’dan 2000 üniversitenin yer aldığı listede Türkiye’den de 55 üniversite yer aldı.

Eskişehir 30.04.2021, 15:55
Anadolu Üniversitesi en iyiler arasında
banner11

Eğitim kalitesi, mezun istihdamı, öğretim elemanı kalitesi ve araştırma performansı ölçütlerinin değerlendirildiği listede Anadolu Üniversitesi Türkiye’den listeye giren 55 üniversite arasında yer almayı başardı.

Dünya çapındaki yaklaşık yirmi bin üniversite arasında ilk 2 bine giren okulları listeleyen merkez, küresel üniversitelerin en büyük akademik sıralamasını yapıyor.

“Anadolu Üniversitesi’nin başarısını arttırmaya devam edeceğiz”

Anadolu Üniversitesi’nin elde ettiği bu başarı hakkında görüşlerini dile getiren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “Dünya genelinde pek çok başarılı üniversitenin yer aldığı uluslararası anlamda eğitim kalitesi, mezun istihdamı, öğretim elemanı kalitesi ve araştırma performansı ölçütlerinin değerlendirildiği bir listede yer almak Anadolu Üniversitesi için gurur kaynağıdır. Umarım ilerleyen dönemlerde de bu ve buna benzer araştırma listelerindeki yerimizi daha da üst sıralara çıkararak Anadolu Üniversitesi’nin başarısını arttırmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (1)
Veli 16 saat önce
Anadolu üniversitesinde çok fazla değerli bölüm yok ve genelde sözel alıyor ilerde daha iyi yerlere geleceğini düşünmüyorum bu gidişle bölümlerin sıralamaları gerçekten düşük
28°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@