Amacımız ortak su politikası

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Yürütme Kurulu Üyeleri, Kadın Meclisi ve Mahalle Meclisi temsilcileriyle birlikte ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen’ e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Eskişehir 31.03.2021, 12:22
Amacımız ortak su politikası
banner11

Özen’e yeni görevinde başarılar dileyen Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru şunları söyledi; "Belediyecilik tecrübenizi ESKİ Genel Müdürlüğü’ne de yansıtacağınızı düşünüyoruz, su politikası siyaset üstü bir meseledir. Bu bilinçle Odunpazarı Kent Konseyi olarak içilebilir su kaynaklarının korunması, su tasarrufu , sağlıklı su gibi konularda yapılabilecek farkındalık çalışmaları ve su ile ilgili Eskişehir’imizin faydasına gerçekleştirilebilecek her faaliyette ESKİ ile işbiriliğine hiçbir ön koşul olmaksızın hazırız." Kumru ayrıca Özen’e Alpu ilçesine yapılması planlanan termik santralin iptal edilmesi ile ilgili verilen mücadele sürecinde sarfettiği değerli emekleri için teşekkür etti.

ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen de ziyaretçilere ESKİ’nin su politikaları ile ilgili projeleri ve ESKİ’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. ESKİ olarak önceliklerinin Eskişehir’lilere sağlıklı su içirmek olduğunu belirten Özen , bu konununu çözümünün ortak bir su politikasıyla olabileceğini , ESKİ, DSİ, Sulama Birliği ve kamu kurumlarının ortak su politikaları ile hareket ederek kalıcı çözümler üretilebileceğini söyledi. Amaçlarının ortak bir su politikası olduğunu vurgulayan Özen, bu konuda Sivil Toplum Kuruluşları’nın da önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Eski Genel Müdür Oğuzhan Özen nazik ziyaretleri için Odunpazarı Kent Konseyi Başkan İsmail Kumru ve gönüllülerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@