38 günde 7 bin 618 ton asfalt döküldü

Tepebaşı Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirdiği yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. 1 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasındaki üstyapı çalışmaları kapsamında dökülen asfalt miktarı ise 7 bin 618 tona ulaştı.

ESKİŞEHİR 11.07.2020, 11:38
38 günde 7 bin 618 ton asfalt döküldü
banner11
banner223

Tepebaşı Belediyesi, kent merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde sürdürdüğü üstyapısı çalışmalarına aralıksız şekilde devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, birçok mahallede eş zamanlı olarak yol ve kaldırım çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında 1 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında dökülen asfalt miktarı, 7 bin 618 tona ulaştı.

Ekipler son olarak Kumlubel Mahallesi Toplum, Tanrıverdi ve Nimet Sokak, Cumhuriye Mahallesi İşbulma Sokak, Batıkent Mahallesi Başpınar ve Kumluca Sokak’ta asfalt çalışması gerçekleştirdi.

Belediye ekiplerinin kilit taş, bordür ve kaldırım çalışması yaptığı noktalar arasında ise Yeniakçayır Mahallesi, Batıkent Mahallesi Atış ve Kervan Sokak, Zafer Mahallesi Edip Sokak, Kumlubel Mahallesi Günay ve Toplum Sokak, Hoşnudiye Mahallesi Vural Sokak, Şirintepe Mahallesi Ülkümen Sokak, Fevziçakmak Mahallesi İpekli Sokak, Tunalı Mahallesi Barışmak ve Dizginler Sokak yer alıyor.

Üstyapı çalışmaları çerçevesinde yol iyileştirme, stabilize, freze ve mekanik serim çalışmaları ise Kavacık, Eğriöz, Muttalip (yeni açılan yollarda) ve Cumhuriyet Mahallesi’nde devam ediyor.

“Yaz sezonunu verimli geçiriyoruz”                                                

Devam eden çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise “Fen İşleri Müdürlüğümüz ile gerek kent merkezimizde gerekse kırsal mahallelerimizde üstyapı çalışmalarımız aralıksız biçimde devam ediyor. Yaz sezonunu verimli şekilde geçiriyoruz. Sıcak havaya rağmen fedakarca görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 Haziran – 8 Temmuz tarihleri arasında döktüğümüz asfalt miktarı 7 bin 618 ton oldu. Sezon boyunca, ihtiyaç duyulan noktalarda, belirlenen program çerçevesinde çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@