26’ıncı yerli otomobile ETO talip

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilecek olan yerli otomobilin 26’ıncısına talip olduklarını ifade etti.

Eskişehir 03.01.2020, 14:14 03.01.2020, 14:23
26’ıncı yerli otomobile ETO  talip

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tanıtılan yerli otomobil hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan yerli otomobilin hem yurt içinde hem de yurt dışında ilgiyle takip edildiğini belirten Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, en kısa zaman içinde yerli otomobili yollarda görmeyi arzu ettiğini dile getirdi. Türkiye’nin dünya ile rekabet edebilen, zamanı yakalayan yeni markalara ihtiyacı olduğunu belirten Güler, yerli otomobilde de bu vizyon ile yola çıkıldığını ifade etti.

Yerli otomobil ihracatın gelişmesine katkı sağlar

Türkiye’nin katma değeri yüksek olan ve tüm dünyada rağbet gören teknolojik ürünler imal etmesi gerektiğine dikkat çeken Güler, yerli otomobilin yalnızca ülkemizin değil dünyada da önemli bir marka haline gelmesini ümit ettiklerini söyledi. Yerli otomobilin ihracat potansiyelinin de yüksek olduğunu belirten Güler, bu sayede ülkemizin ihracatına da katkı sağlanacağını dile getirdi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nu çalışmalarından dolayı tebrik eden Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, üretilen 26’ıncı yerli otomobile de talip olduklarını söyledi. Güler, Eskişehir Ticaret Odası olarak milli ve yerli üretimi desteklediklerini sözlerine ekledi.

    

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu