banner90

16 yıllık tecrübemizle çıtayı yukarı taşıyacağız

Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “16 yıllık tecrübemizle hizmet çıtasını daha da yukarı taşımak istiyoruz” dedi.

ESKİŞEHİR 15.04.2022, 12:58
16 yıllık tecrübemizle çıtayı yukarı taşıyacağız
banner11
banner223

Canlı yayında Atahan Gezer’in konuğu olan Ekrem Birsen, 15 Mayıs’ta yapılacak Esnaf Odaları Birliği Genel Kurul sürecini değerlendirdi. Birsen’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle: “Eskişehir’de 31 esnaf odası var. Bu süreçte altı oda başkanı değişti. Yeni isimler geldi… 15 Mayıs’ta Esnaf Odaları Birliği Genel Kurulu olacak. Tekrar göreve talip olduk. 28 odamızın katılımıyla, yüze yakın arkadaşımızın katılımıyla adaylık açıklamamızı yaptık. Esnaf Odaları’na Aralık 2005’te seçildim. O günden beri esnaf ve sanatkara hak ettiği hizmeti verebilmek için çalıştık.”

Gelirimizi yüzde 100 artırdık
“Çok güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Vilayet Meydanı’nın hemen karşısında 110 metrekarelik bir dairede teslim aldığımız Esnaf Odaları Birliği’ni şu anda 1500 metrekare kapalı alanda hizmet ediyoruz. 300 kişilik toplantı salonu, 25 ve 75 kişilik eğitim salonlarımızla hizmet veriyoruz. Esnaf Sicil Müdürlüğümüzü rahatlattık. 16 yıllık tecrübemizle hizmet çıtasını daha da yukarı taşımak istiyoruz. Göreve geldiğimizde ilk olarak geliri artırmaya yönelik çalışmalar yapmıştık. Gelirimizi yaklaşık olarak yüzde 100 artırdık. En iyi hizmet verebilmek için maddi imkanların iyi olması gerekir.”

4 oda karşı taraftaki adayla…
“EMKO’da bir arsamız var. İşletmelerüstü Eğitim Merkezi, konukevi ve düğün salonu gibi birtakım projelerimiz var. Önümüzdeki dört yıllık süreçte tamamlayacağız.  Birlik ve beraberliği sağlamak adına 16 yılda her türlü tedbiri aldık. Arkadaşlarımızla birliği beraberliği sağladık. Herhalde birlik ve beraberlik deyince 30 odanın bir arada olduğu, 4 oda karşı taraftaki aday arkadaşımızla beraber hareket ediyorlar. Ben onlara da başarılar diliyorum. İnşallah esnaf ve sanatkarın kazanacağı bir seçim süreci olur.”

Yorumlar (0)
17
kapalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@