15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle mesaj yayımladı.

Eskişehir 14.07.2020, 17:41
15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız
banner11

15 Temmuz 2016’da terör örgütü FETÖ tarafından milletin iradesinin hiçe sayılarak demokrasiye ve millete karşı darbe girişiminde bulunulduğunu dile getiren Başkan Çizmelioğlu, “Terör örgütü FETÖ tarafından milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara koşmuş, şehit olmuş, gazi olmuş ama vatanı hainlere teslim etmemiştir” dedi.

Vatandaşların meydanları darbecilere bırakmadığını ifade eden İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu, “Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını ve meydanları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar. Fakat milletimiz üzerine açılan ateşlere, tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen vatandaşlarımıza rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır.

Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük emeği ve payı vardır.

15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü’nde kahraman şehitlerimizi yâd ederek kahramanlıklarını gelecek nesillere aktaracağız.

Devletine her zaman sahip çıkan milletimiz, darbecilere gereken cevabı 15 Temmuz 2016 gecesi vermiştir.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında atalarımızın izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan severler oldukça ne darbeler ne de hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır.

15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@