1200 yıllık yeraltı şehri vandalların hedefi haline geldi

Eskişehir’in Han ilçesinde bulunan 1200 yıllık olduğu belirtilen yeraltı şehrinin duvarları, vandallar tarafından kasıtlı tahrip edildi.

ESKİŞEHİR 21.06.2022, 10:43 21.06.2022, 10:54
1200 yıllık yeraltı şehri vandalların hedefi haline geldi
banner11
banner223

Tarihi alan etrafında yeterli güvenlik önlemleri alınamaması ve doğal etkenler, Han Yeraltı Şehri’nin zaman içinde tahrip olmasına neden oldu. Alanı ziyaret eden bazı kişiler, her yere isimlerini kazırken ve sprey boyalar ile yeraltı şehrine ve tarihe zarar veriyor. Aşkını ilan etmek isteyen bazı kişilerin ise tarihi duvarlara ismini kazıması görenleri hayrete düşürüyor.

Anadolu genelinde Bizans döneminde etkileri uzun bir süre devam eden Arap akınlarına karşı 7-9. yüzyılda savunma ve korumaya yönelik olarak yapılmış olabileceği tahmin edilen yeraltı şehrinin hali, hem görüntü hem de çevre kirliliği oluşturuyor.

Yorumlar (1)
Hasan Tahsin 2 hafta önce
içeriye 1 tane kamera koysalar da bu öküzleri tesbit etseler. Ceza olarak aynı yere 6 ay bekçi olarak diksinler. Tek bir yazı eklenirse yine sorumlusu onlar olsunlar 6 ay daha eklensin. yada 6 ay boyunca gunde 8 saat agaç diksinler. . Öyle para cezası hapşs cezası yok. Çocuklara tecavüz edenlerşn salındıpu bu ülkede adalet mi. hadi canım. Adalet yok ana Maalesef memlekette öküzden bol birsey yok.
26
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@