12 ton atık pil toplandı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Taşınabilir Atık Pil Üreticileri Derneği(TAP) arasında imzalanan protokol çerçevesinde 2017-2018 öğretim yılında okullarda gerçekleştirilen Atık Pil Toplama Yarışması sonuçları açıklandı.

Eskişehir 09.06.2018, 13:47
12 ton atık pil toplandı!
banner11

Kampanya kapsamında merkez ve ilçe okullarına dağıtılan atık pil toplama kutularından 12 ton atık pil toplandı. Toplanan pillerin İstanbul’da bulunan Atık Pil Bertaraf Tesisine TAP tarafından götürülecek. Gerekli önlemlerin alınmış olduğu beton kuyulara gömülmesi amaçlanan atık piller böylelikle çevreye zarar vermeyecek. Tepebaşı ve Odunpazarı Belediyelerinin kendi sorumluluk alanlarında bulunan okullar arasında yaptığı yarışmalar haricinde Büyükşehir Belediyesi de 12 kırsal ilçelerimizde bulunan okullar arasında düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmasının sonuçlarını açıkladı ve okullara ödüllerini verdi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törende 1’inci olan Seyitgazi İlçesi, Şehit Mustafa Akbaş İlköğretim Okulu’na masa tenisi takımı, 2’inci olan İnönü İlçesi Oklubalı Sabri Kahvecioğlu İlköğretim Okulu’na spor seti ve 3’üncü Han İlçesi Şehit Osmangazi Altınoluk İlköğretim Okulu’na satranç takımı ve eğitim panosu ödülleri verildi. Törende çek olarak takdim edilen hediyeler okullara kargo yolu ile ulaştırılacak.

      Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, çocuklara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür çevreci projelere destek olacaklarını belirtti.

Yorumlar (0)
10°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@