13.09.2022, 12:01

Eskişehir ticaretine ETO Avantaj nefesi

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, seçime 17 gün kala önemli bir projeyi duyurdu.

Eskişehir ticaret hayatına ve ekonomisine önemli katkı sunması beklenen ETO Avantaj uygulamasının tanıtımını basın mensupları nezdinde gerçekleştirdi.

İlk etapta 18 bin üyesi bulunan Ticaret Odası'nın ortakları ve paydaşlarıyla 30 bin katılımcısının kullanabileceği uygulama Metin Güler'i heyecanlandırmışa benziyor.

Ticaret erbabının indirim sağlamayı taahhüt ettiği uygulama, akaryakıttan konaklamaya eğitimden araç kiralamaya kadar hemen hemen her sektörden üyenin önemli oranlardaki indirimini kapsıyor.

Metin Güler, söz konusu uygulamanın 4 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 800 üye ile yapılan 23 soruluk ankette en çok harcama yapılan ve indirim beklenen sektörler sorularak tasarlanan uygulamanın hasas çalışmalar sonucu oluştuğuna dikkati çeken Güler, uygulamaya dahil işyerlerinin indirimlere başladığını da anlattı.

ETO yönetim kurulunun tam kadro hazır bulunduğu ETO Avantaj tanıtım toplantısında Metin Güler'in, "ETO üyeleri, cep telefonuna indirecekleri ETO Avantaj uygulamasıyla sisteme dahil olan iş yerlerinden yapacakları alışverişlerde indirimli fiyatlardan yararlanacaklar. Araç kiralamada yüzde 35, restoranlarda yüzde 10, eğitim kurumlarında yüzde 25, özel hastanelerde yüzde 15, akaryakıtta yüzde 3, konaklamalarda yüzde 10'u bulan indirim avantajı sisteme kayıtlı üye sayısı arttıkça çoğalabilecek" ifadeleri Eskişehir ticaretini önceleyen hamlenin önemini ortaya çıkardı.

Eskişehir ticaret erbabını ve oda üyelerinin ekonomiye katkılarını yani kazan kazan modelini oluşturan bu uygulamanın bugün itibarıyla hayata geçmesiyle ETO Eskişehir adına güzel bir işe daha imza atmış oldu.

Seçime yaklaşık iki hafta kala rakipsiz seçime girecek gibi görünen ETO Başkanı Metin Güler, bu durumu üyelerin memnuniyetine bağlıyor.

Artan enflasyon ve döviz kurları ile yüksek enerji maliyetleri karşısında ekonomik krizi derinden hisseden ticaret erbabına destek olması beklenen ETO Avantaj'ın Eskişehir ticaret hayatına ve kent ekonomisine de önemli katkı sunması öngürülüyor.

Biz de son söz olarak "Yapılan iş Eskişehir içinse anlamlıdır" diyelim. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@