14.12.2020, 15:10

Eskişehir'de yatık dönerin adresi

Yusufeli Çoruh Döner

Eskişehir Sümer Mahallesinde, eskiden küçük dükkanında sadece hafta sonları hizmet veren, artan talep üzerine zaman içinde yeni yerinde Ramazan ayı ve pazartesi günleri hariç her gün hizmet vermeye başlayan lezzet durağı...

Açıkçası, işletmenin belirli bir standardı var. Fakat, bazen bu standardın üzerine çıkıyor. Hemen sordum tabi. Cevap tahmin ettiğim gibi, kesilen büyükbaş bir yaşının altında imiş. Yatık et, inanılmaz lezzetli, yumuşacık ve içi sulu idi.

Tabi bunda meşe ateşinde pişmesinin de etkisi büyük. Etteki o rahiyayı alabiliyorsunuz. Masaya gelen domates söğüş ve soğan lezzetli. Ayrıca, bu tarz tek kalem çalışan işletmelere saygım sonsuz. Ticari kaygıya kapılmayarak, daha fazla çeşit çıkarayım, cirom artar, daha fazla para kazanırım demeden bildiği işi yapmaya devam ediyorlar.

Sonucunda da başarı geliyor tabii ki. Bu tarz işletmelerin tüketiciler tarafından kesinlikle desteklenmesi gerekiyor. Kaldı ki sosyal medya çığırtkanlığı da yapmıyorlar.

Sadece işlerini iyi yapıyorlar. Sıcak ve güler yüzlü bir aile işletmesi. Benim için önemli olan lezzetin iyi olması ve hijyen. Salaş işletme denilince hijyenden şüphe edilir. Tam tersine pırıl pırıl bir işletme. Yalnız, işletmeye tek tavsiyem, benim gibi açık ayran severler için açık ayran bulundurup kararın tüketici tercihine bırakılmasıdır.

Afiyetle kalın..

Yorumlar (1)
Muhsin Ekmekçi 1 ay önce
Zaman zaman büyük keyif alarak gittiğim lezzet durağı benim içinde. Teşekkürler Murat kardeşim, bu güzel anlatım için.
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@