Zabıta Ekiplerinden Restoran, Lokanta Denetimi

Emirdağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren günlük gıda üretim ve satışı yapan lokanta, restoran, pasta gibi yeme içme iş yerlerini denetledi.

Emirdağ 30.05.2022, 15:21
Zabıta Ekiplerinden Restoran, Lokanta Denetimi
banner11
banner223

Restoran, market, fırın ve birçok perakende satış yapan iş yerinde denetimler gerçekleştirerek, bu işyerlerinin girişine fiyat listesi asmaları konusunda uyarılarda bulundu. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ile ilgili bilgi vererek bu kurallara uyulmaması durumunda gerekli idari para cezasının uygulanacağını belirtti.

Denetimlerin sıkılaşacağını belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “ Restoran, lokanta gibi özellikle perakende satış yapan iş yerlerinin denetimleri, ilgili kanun gereğince zabıta personelimiz tarafından gerçekleştiriyor. Ekiplerimiz, restoran, cafe ve benzeri yerlerin giriş kısmında fiyat tabelaları asmaları ya da satılan ürünün üzerinde fiyat etiketinin olması yönünde uyarılarda bulunuyor. Kanun maddelerine uyulmaması halinde yetkililerce idari para cezası uygulanacağı işletmelere bildiriliyor. Burada amaç, vatandaşın etiket ve tarifeleri görerek, bilerek, karşılaştırarak, bilinçli alışveriş yapmalarını sağlamak, haksız rekabeti önlemek,” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
13
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@