Emirdağlılar Vakfı'ndan öğrencilere "şeffaf" burs imkanı

Uzun süredir yükseköğrenim öğrencilerine burs sağlayan Emirdağlılar Vakfı, 3 yıl aradan sonra bu defa www.emirdagburs.org adresinden online ve şeffaf olarak yeniden burs vermeye başlıyor.

Emirdağ 15.09.2022, 09:42 15.09.2022, 10:21
Emirdağlılar Vakfı'ndan öğrencilere "şeffaf" burs imkanı
banner11

Uzun süredir yükseköğrenim öğrencilerine burs sağlayan Emirdağlılar Vakfı, 3 yıl aradan sonra bu defa online ve şeffaf olarak yeniden burs vermeye başlıyor.

Üstelik bu yıl oluşturulan www.emirdagburs.org adresi üzerinden başvuruları ve başvuru sahiplerinin durumunu bildirir belgeleri kabul edecek Emirdağlılar Vakfı, oluşturdukları kabul kriterlerine göre de her öğrencinin başvurusunu tamamladığında aldığı puanı görebileceği şeffaf bir süreç oluşturdu.

Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Veli Görkem Pala, yaptığı açıklamada, .ağışçıların ve bursiyerlerin bursun doğru adrese teslim edildiğinden şüphesinin olmamasının çok önemli olduğunu belirterek, hem bağışçılara hem de bursiyerlere çağrıda bulundu: 

"Vakfımız bir eğitim vakfı. Eğitim faaliyetlerimiz maalesef pandemi sebebi ile çeşitli kesintilere uğradı. Şimdi yeni bir yol yeni bir dönem başlıyor. Bu yıl ilk kez Türkiye’de henüz birçok köklü vakıfın kuramadığı bir burs dağıtım sistemi altyapısı kurduk. Bu yıl 15 Eylül-27 Eylül tarihleri arasında www.emirdagburs.orgadresi üzerinden bursiyerlerimiz tüm başvuru ve evrak işlemlerini gerçekleştirebilecek. Hangi kriterlere göre değerlendirme yapılacağına hakim olabilecek, aynı zamanda da beyan ettiği bilgi ve belgelerle bu kriterlere göre kaç puan aldığını başvurusunu tamamladığında görmüş olacak. Burs kabul kriterlerimize öğrencilerimizin aldığı puanlara göre bir sıralama yapılacak. 2 ayrı komisyon evraklar ile beyan edilen bilgilerin doğruluğunu teyit edecek sonra da öğrencimizin burs almaya hak kazanıp kazanmadığı ortaya çıkmış olacak. Bu sisteme muhtemelen 1 Ekim'den itibaren burs verenlerimizin de rahatlıkla bağışta bulunabilmesi sağlanmış olacak. Güvenli bir sistem yoluyla burs verenimiz aylık kredi kartından talimat vererek otomatik olarak bursiyerlerimize katkı sağlamış olacak üstelik bunu hiç zorlanmadan ve dilediği miktarda yapabilmiş olacak. Bu şu anda pek çok güçlü vakfın bile kuramadığı bir altyapı. Buradan bağışçılarımıza sesleniyorum emanetleriniz emin ellerde ve yerine teslim olacak. Adil ve yalnızca ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerimize ulaşacak. Lütfen öğrencilerimizi yalnız bırakmayın. Sağlayabildiğimiz kadar fazla sayıda öğrencimize burs sağlamak istiyoruz."

Aylık burs bedelinin 800 TL olarak belirlendiği Emirdağlılar Vakfı Yükseköğrenim Bursunun ilk ödemesinin 15-25 Ekim 2022 tarihleri arasında öğrencilere yatırılması bekleniyor. 

Bağışta bulunmak için Emirdağlılar Vakfı Burs Hesapları: 

Emirdağlılar Sosyal Dayanışma Kültür ve Eğitim Vakfı

Vakıfbank Eskişehir Merkez Şubesi

IBAN NO:

TR13 0001 5001 5800 7287 4516 95 - Türk Lirası

TR77 0001 5001 5804 8021 3304 25 - Avro

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@