Emirdağ otopark istiyor

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bir ziyaret gerçekleştiren Medya Grup Başkanımız Cihan Yıldırım, halkın istek ve taleplerini de öğrenme fırsatı buldu.

Emirdağ 27.05.2022, 10:47 27.05.2022, 10:57
Emirdağ otopark istiyor
banner11
banner223

Yazı-yorum: Cihan Yıldırım
Yıllar önce başta Belçika olmak üzere Avrupa’ya çok sayıda hemşerisini gönderen Emirdağ, ‘Gurbetin Başkenti’ olarak anılıyor. Eskişehir’den ilçeye giriş yaparsanız sizi ‘Gurbetin Başkenti’ tabelası karşılar…

Yaklaşık beş altı saat geçirdiğimiz Emirdağ’ın kabuk değiştirdiğine şahit olduk.
Tarım, hayvancılık ve gastronomisiyle öne çıkan Emirdağ, ciddi sanayi yatırımlarıyla dikkat çekiyor. 2019’da göreve Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun çabalarıyla ilçedeki OSB hızla büyüyor, gelişiyor. Şimdiden çok önemli firmaların ciddi yatırımları söz konusu…

Emirdağ, yakın gelecekte sanayisiyle de adından söz ettirecek.
Emirdağ halkı genel olarak Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’dan memnun… Çabası ve çalışmaları takdirle karşılanıyor. Koyuncu’nun vizyonu ve hayata geçirdikleri Emirdağ’ın son yıllarda artan nüfusundan da belli oluyor.

17 binleri gören ilçenin merkez nüfusu 22 binlere gelmiş. Türkiye’de nüfusu artan sayılı kırsal ilçelerden biri olmuş Emirdağ…
Emirdağ artık göç vermiyor, göç alıyor… Başta sanayi hamlesi, doğalgaz yatırımlarının artması ve sosyal hayatın renklenmesi Emirdağ’ı cazibe merkezi yapmış.

Yazın nüfusu 150 binlere çıkan ilçenin yaz aylarında yaşadığı su sorunu da büyük ölçüde çözülmüş.
Öte yandan halkın Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’dan en önemli isteği otopark! Özellikle yaz aylarında gurbetçilerle artan araç yoğunluğu kimseye nefes aldırmıyor.

Başta Meydan ve çevresi olmak üzere araç yoğunluğu hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Park edecek yer bulmak neredeyse imkansız. Bu durum esnafın da zararına oluyor. Vatandaş, Meydan’a yakın yerde bir değil birkaç otopark yapılmasını istiyor. Başkan Koyuncu’dan mezbaha isteğinde bulunanlar da oldu.

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@