banner90

16.01.2022, 16:12

Dolunay para piyasalarını nasıl etkileyecek?

18 Ocak Salı günü, Türkiye haritasının 9. Evinde bir dolunay gerçekleşecek.

Ay’ın karşısında güneş, pluton ile kavuşum açısında; Hükümetler baskı yolu ile bazı kurum ve kuruluşlar ile ilgili yeniden düzenleme yoluna gidebilir. Bu bankaların döviz mevduatları ile ilgili olabilir.

9. ev uluslararası konular ile de ilgili. Yapılacak bu düzenleme; halk ve yurt dışı kaynaklar tarafından tepki ile karşılanabilir. Yaşayarak ne olacağını göreceğiz. Ancak bu etkiler 24 Ocak haftasında daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Yine 18 Ocak günü Uranüs düz hareketine geçiyor. Liderler finans, gayrimenkuller ve para konuları ile ilgili şaşırtıcı açıklamalarda bulunabilirler. Yine Salı günü Ay düğümleri burç değiştiriyor. Hem ülke hem de bireysel olarak önümüzdeki 1,5 yılın odak konuları yavaş yavaş belirgin hale gelecek. Ülke bazında yol haritamız ekonomi, finansal kaynakların korunması, gizli ve manüplatif tavırlardan vazgeçilmesi gibi temaları içerecek.

Dolunay, merkür retro ve ay düğümlerinin burçlara etkisini aşağıda kaleme aldım. Haftalık burç yorumlarını yükselen burcunuzu dikkate alarak okumanızı tavsiye ederim.

YÜKSELEN KOÇ: Bu hafta gerçekleşecek olan dolunay sizin ev yuva ve kariyer alanlarınızı etkiliyor. Aileniz, kendi kariyeriniz ve başkalarına sunduklarınız ile ilgili deneyimler yaşayabileceğiniz bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Aile ile ilgili gerilimler yaşayabilirsiniz. Aileden destek bekleyip psikolojik olarak sıkışmış hissedebilirsiniz. Yine ev ve aile konularında bilinmeyen konular gün yüzüne çıkabilir. Üst pozisyonlarda bulunan kişiler tarafından testten geçirilebilirsiniz. Kariyer konularında bu hafta dikkatli olmanız gereken bir hafta. Para evinizde gerçekleşecek ani durum değişiklikleri sizi sosyal hayatınızda biraz zorlayabilir. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Bu süreçte maddi koşullarınızı iyileştirmek en önemli gündeminiz haline gelecek. Merkür retrosu ile de birlikte sosyal alanlarda konuşmalarınıza, arkadaşlarınızdan gelebilecek yanlış yatırım tavsiyelerine karşı dikkatli olalım. Belki organizasyonel değişiklikler ya da sosyal alandaki planların aksaması sizi maddi olarak zor duruma sokabilir.

YÜKSELEN BOĞA: Bu hafta gerçekleşecek dolunay sizin iletişimsel alanlarınızda daha fazla etkili olacak. İletişim ile ilgili, kendiniz ifade ile ilgili bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Kendinizi karşı olduğunuz bir konunun içinde bulabilir, konu hakkında fikir üretmek durumunda kalabilirsiniz. Yakın çevreniz ile ilgili bazı durumları dengelemek size düşecektir.Tarafsız olmak, esnek düşünmek zorlu enerjileri atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu hafta kargo takiplerinizi iyi yapın. Planladığınız kısa ya da uzun seyahatlerde aksaklık yaşamamak için tüm ayrıntıları gözden geçirdiğinizden emin olun. Planladığınız ziyaret ve sehahatler ile ilgili kararlar netleşecektir. Kariyer alanınızda üst pozisyondaki kişiler ile olan iletişimiznizde ani çıkışlar yapmamaya dikkat edin. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Bu süreçte kendinizi yeniden yapılandırmaya, kendi önceliklerinizi belirlemeye, kendinizi daha fazla geliştirmek için neler yapabileceğinize odaklanmaya daha fazla çaba göstereceksiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Dolunay sizin kazançlarınız ile ilgili bazı durumları net görebilmenizi sağlayacak. . Kendi kazançlarınız ve başkaları ile olan ortak kazançlarınız konusunda değişimler yaşayabilirsiniz. Beklentilerinizin dışında surumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu dolunay, size kendinizi neye göre değer verdiğiniz ile ilgili soruları sordurtacak. Kilo almak ya da vermek, diyete başlamaya karar vermek açısından güzel bir zamanın başlangıcındasınız. Maddi giderleriniz ile ilgili planlama yapmanız önem taşıyor. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Bu süreçte sağlık konularınız daha çok önem kazanacak. Ayrıca korkularla yüzleşmek, bilinçaltınızda özgüveninizi tazelemek, ruhsal arınma gibi konular uğraşabilir, daha fazla kendinizle başbaşa kalabilirsiniz. Gizli ve perde arkası işleri bu süreçte çözümlemek ve netliğe kavuşturmak için çaba gösterebilirsiniz. Merkür retrosunun etkisiyle bu hafta seyahatleriniz, hukuksal alanlarınız, yabancılarla iletişiminiz ile ilgili konularda aksaklıklar yaşayabilmeniz mümkün. Bir eğitim alıyorsanız eski projelerinizin üzerinden geçip tekrar etmek adına güzel, ama yeni bir eğitim kararı almak için uygun bir haftada olmadığınızı belirtelim.

YÜKSELEN YENGEÇ: Dolunay sizin kişisel olarak kendinizi dış dünyaya yansıttığınız alanda gerçekleşiyor. Kendinizi tekrar yenilenmiş bir şekilde ortaya koyabileceğiniz bir sürecin başlangıcındasınız. Dolunay, ilişkileriniz, hayat koşullarınız ve sağlığınız ile ilgili durumları daha net görmenizi sağlayacak. İlişkinizde net olmayan konular konuşulabilir. Biraz kriz enerjisi taşıyan tartışmalar deneyimleyebilirsiniz. Ay düğümlerinin boğa burcuna geçmesi ile birlikte önünüzdeki 1,5 yıl boyunca sosyal alanlardan daha fazla destek aldığınız bir dönem başlayacak. Hobileriniz, arkadaş çevrenizin değiştiği bir süreç başlıyor. Çocuklar ile ilgili konular da gündeme gelebilir. Hafta boyunca partneriniz ile iyi zamanlar geçirebileceksiniz. Merkür retrosunun da etkisiyle alacak- verecek, ödemeler, finans ve ortaklıklardan elde ettiğiniz gelirler konusunda hesap hataları oluşabilir. Eski evrakı kontrol etmek önem taşıyacak. Miras konuları tekrar gündeme taşınabilir.

YÜKSELEN ASLAN: Dolunay 12. Evinizde gerçekleşecek. Sizin için kendi içinize dönüp geçmişi değerlendirme zamanını işaret ediyor. Geçmişte ne yaptım, gelecekte neler yapabilirim? Korkular ve endişeleriniz ile yüzleşebilirsiniz. Dolunay enerjisi arkanızdan dönen olaylar, gizli düşmanlar ve perde arkası işler ile de ilgili bazı şeyleri net olarak görmenizi sağlayacak. Sağlığınıza bu süreçte dikkat edin. Endişe kaynaklı rahatsızlıklara karşı fiziksel rahatsızlıklarınızın oluşabileceğine dair farkındalık önemlidir. Ay düğümleri burç değiştiyor. Bu haftadan itibaren 1.5 yıl boyunca kariyer ve ev konuları ön planda olacak. Ev hayatı ve işiniz arasında bir denge oluşturmaya çalışacaksınız. Merkür ilişkiler evinizde retro halindeyken evlilik ve ortaklık alanında da sınanıyor olacaksınız. İlişkilerde geçmişi de sorgulayabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Dolunay sizin sosyal hayat alanınızda gerçekleşiyor. Arkadaş çevrenizde zorlu koşullar oluşabilir. Bu süreçte arkadaşlarınıza destek olmanız gereken noktalar belirgin hale gelir. Ya da bir arkadaşınızla zorlu bir süreç içine girebilirsiniz. Hedeflerinizi daha fazla sahiplenmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Dolunay ile birlikte hedeflerinize ulaşmak için daha fazla emek sarfetmek yönünde kararlar alabilirsiniz. Ay düğümleri burç değiştiriyor. Ve önümüzdeki 1,5 yılın temalarını belirliyor. İletişim, eğitim, yurtdışı konuları, seyahatler önem kazanacak. Yakın çevrenizden ziyade hiç bilmediğiniz konu ve yerlere çekileceksiniz. Merkür retrosu ise sizi hafta boyunca günlük hayatınız ve iş ortamınızda tamamlamanız gereken konularda testten geçirecek. Sağlık sorunları ile ilgili bazı konular tamamlanmak üzere tekrar önünüze gelebilir.

YÜKSELEN TERAZİ: Kariyer alanınızda gerçekleşen dolunayın etkisiyle toplum önündeki konumunuz ile ilgili ne yapmanız gerektiğine ilişkin fikirleriniz daha net bir şekilde ortaya çıkacak. Kariyer koşullarınızı değerlendirecek, farketmediğiniz risk ve fırsatları daha rahat bir şekilde görebileceksiniz. İş yerinizdeki çalışma arkadaşları ya da patronlar ile kurduğunuz ilişki ve bağlar üzerine de düşünceleriniz yoğunlaşabilir. Mesleğiniz ve ev hayatınız arasındaki dengeyi oluşturmaya çalışacaksınız. Eğer ev ya da aile hayatınız ile ilgili yaşadığınız bir takım sıkışıklık ya da krizler gündeme gelebilir. Bunlar da korkularınızı tetikleyebilir. Ay düğümleri Salı günü burç değiştiriyor. Dolayısıyla önümüzdeki 1, 5 yıl boyunca ortak kazançlar, finans konuları, miraslar konuları gündeminizde olacak. Kendi kazançlarınız noktasında ise bazı olumsuzlukları gidermek için çabalayabilirsiniz. Hafta boyunca çocuklar ile olan iletişiminize, keyif aldığınız alanlarda kendinizi lanse etme biçiminize, borsa gibi risk içeren konularda yanlış hesaplamara, sosyal medyada şifrelerinize dikkat edin. Merkür retro bu alanlarınızı etkiliyor olacak.

YÜKSELEN AKREP: Bu hafta dolunayın da etkisiyle seyahatler konusunda kararlarınızı netleştirebilirsiniz. Yani ailece yapılacak bir tatil için rezervasyonlarınızı şimdiden oluşturabilirsiniz. Geleceğe yönelik hayalleriniz konusunda duygusal fikirler oluşabilir, duygusal kararlar alabilirsiniz. Yakın çevreniz ile olan iletişiminizde bazı pürüzler oluşabilir. Merkür retrosunun etkileri devrede. Aileniz ve kökleriniz ile olan iletişime, ev içerisinde yaşanacak tartışmalara ve yanlış anlaşılmalara dikkat edelim. Ay düğümleri burç değiştiriyor ve önümüzdeki 1,5 senenin temalarını belirliyor. Önümüzdeki 1, 5 yıl boyunca evlililk, sözleşmeler, ortaklıklar, size muhalif olan kişiler ile mücadeleleriniz gündemde olacak. Kalıcı ve istikrarlı ilişkiler için yeni bir sayfa açacaksınız. Eskiden kalan kendi alışkanlıklarınızı ve ilişkilerinizdeki eski “siz”i geride bırakıyorsunuz.

YÜKSELEN YAY: Bu hafta gerçekleşen dolunay ile birlikte duygularımız ön plana çıkıyor. Duygularınız konusunda netleşeceksiniz.Bu dolunay, daha önce yaşadığınız bir krizin iç yüzünü daha iyi görmenizi sağlayacak. Finansal olarak da bir krizi ortaya çıkarabilir. Alacak – verecek ve borçların ödemeleri ile ilgili durumlar ortaya çıkabilir. Ertelenen bir ameliyat varsa bununla ilgili karar alınabilir. Hayatınızdaki kadın figürler ile olan duygusal iletişiminizde bazı zorluklar yaşanabilir. Kendi harcamalarınıza dikkat etmeli, gelir-gider dengesinde rasyonel düşünmelisiniz. Günlük çalışma rutininizde sabitlik gerektiren bir süreç başlıyor. İşlerinizi belli bir standart dahilinde, disiplinli bir şekilde sabırla sürdürmeli, kendinizi garanti altına almalısınız. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Günlük rutininizi farklı bir forma sokacağınız dönüşüm dönemi başlıyor. Ayrıca bu dönemde sağlığınız konusunda kontrollerinizi düzenli bir şekilde yaptırmalısınız. Kendi iç dünyanızı yeniden yapılandırabileceğiniz de bir zaman dilimi olacak. Merkür retrosu bu hafta iletişim evinizde gerçekleşiyor. Elektronik aletlerinize dikkat edin, yakın çevre seyahatlerinizde aksaklıklar çıkabilir. Kardeşleriniz veya yakın çevreniz ile olan iletişiminiz ekstra önem kazanıyor. Tartışmalara ve yanlış anlaşılmalara karşı temkinli olalım. Ticari faaliyetlerinizde hesap – kitap ve matematiğe dikkat edelim.

YÜKSELEN OĞLAK: Dolunay bu hafta sizin ilişkiler ile ilgili alanınızda gerçekleşiyor. İlişkinizde partnerinizle ne derece birbirinize bağlısınız? Beklentilerinizi ne derece karşılıyorsunuz? Birbirinize olan güveniniz ne boyutta? Gibi soruları deneyimleyeceksiniz. Partnerinize karşı güç gösterilerinden kaçının. İlişkilerinizde karşı tarafı manüple etmek konusunda tavrınızı bir gözden geçirin. Tutkularınızı kontrol altına almanız gerekebilir. Kriz yaratan tarafta olmamaya daha şefkatli yaklaşmaya gayret edin. Bu sözünü ettiğimiz konular ve olaylar ortaklık ilişkilerinizde de gerçekleşebilir. Merkür retro bu hafta kazançlarınız ve giderleriniz ile ilgili alanda gerçekleşiyor. Gelir –giderler ile ilglili hesaplamalarınız iyi yapın. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Bu dönemde hobileriniz, yetenekleriniz, çocuklarınız, çocuklarınızın hayatı, çocuk edinme, sosyal çevre gibi konular ön plana çıkıyor. Hedeflerim neler? Bu hayatta neden zevk alıyorum? Bu hayatı nasıl daha güzel yaşarım? Hayatımın aşkını bulacak mıyım? Bu kişi hayatımın aşkı olabilir mi? İle ilgili temaları hayatınızda dönüştürmek için çabalayacağınız bir dönem başlayacak.

YÜKSELEN KOVA: Dolunay bu hafta sizin günlük rutininiz ve sağlığınız ile ilgili alanınızda gerçekleşiyor. İş koşullarınız konusunda, günlük hayat koşullarınız konusunda farketmediğiniz bir konuyu gözler önüne serecektir. Bununla birlikte, iş yerindeki durumunuza ilişkin duygusal yaklaşımlar, korkular yaşamanız olasıdır. Ayrıca mide, rahim, göğüs gibi bölgelerde stres ile oluşabilecek rahatsızlıklara dikkat etmek gerekir. Merkür retrosu ile birlikte kendinizle ilgili bazı kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu hafta toplumsal alanda gerçekleşen tüm iletişimsel girişimlere dikkat edin. Geçmiş ilişkilerinizi de sorgulayabilirsiniz. Ev, yuva, aile konuları hayatınızda önem kazanacak konular olacak. Ev almak, tadilat, aile içi bağların güçlendirilmesi gibi temaları daha fazla yaşayacaksınız.

YÜKSELEN BALIK: Duygusal balıkları duygusal bir dolunay haftası bekliyor. Çocuklarınız ile olan bağlarınız, flörtleriniz, yetenekleriniz gibi konularda duygusal konular netleşecek. Bu temalarda güven duygusunu ve aidiyet duygusunu beslemek isteyeceksiniz. Uğraştığınız bir hobiniz varsa bunu daha fazla nasıl geliştirebileceğinizi, duygusal lolarak sizi ne derece beslediğini sorgulayacaksınız. Ay düğümleri burç değişitiriyor ve önünüzdeki 1, 5 yılın öne çıkan temalarını belirliyor. Yakın çevre seyahatleri, iletişim konuları, kardeşleriniz ile olan ilişkiniz, ticari ilişkileriniz gibi temalar önem kazanacak. Belki yurtdışı seyahatlerinizi bir süre rafa kaldırabilir, aldığınız bir eğitimi dondurabilir, hukuksal bir davadan çekilebilirsiniz. Yakınlarımızdan destek almak daha fazla önem kazanacak. Merkür ise bilinç altında yaşattığınız bazı korkuları size tekrar sorgulatıyor olacak. Daha rasyonel ve akışta kalmaya gayret edin.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@