28.03.2019, 10:24

Dokuz maddede VDV

Son günlerin hatta son yılların en gündemdeki ismi Volkan Doğan. Volkan Doğan Vakası’nı (VDV) dokuz maddede özetlemeye çalıştım!
1.    Cumhur İttifakı’nın Odunpazarı Adayı AK Partili Doğan, ‘2Eylül Gazetesi hariç tüm basın satılık’ anlamına gelen söylemini artık hiç çekinmeden söyler hale geldi. Malum gazetenin başındaki şahıs VD’nin danışmanı gibi hareket ediyor, sahibi de VD’nin meclis üyesi adayı! O derece özgür yani!
2.    VD’nin iddia ettiği gibi tüm medyanın ‘aynı şeyleri’ yazması, muhalefete yer vermemesi sıkıntılı bir durum mu? Şüphesiz evet! Bu ‘basın satılmış ya da satın alınmış’ anlamına gelir mi? Öyleyse memleket medyasına bi bakmak lazım.
3.    VD ne yapmaya çalışıyor? Kitlesini arkasında toplamaya yönelik bir girişim olabilir. Tüm basınla kavga etmek… Erdoğan tekniği olabilir. Öte yandan Doğan kaybettiğini görüyorsa ‘herkese’ kaybettirmek istiyor olabilir. Özellikle Sakallı cephesi VD’nin hareketlerinden çok rahatsız. Açık ara kazandığına inanıp şov da yapıyor olabilir! 
4.    Doğan, tabanında gazete ve gazetecilerin itibar görmediğini o nedenle bu kavgaların ve sert söylemlerin işine yarayacağını düşünüyor olabilir.
5.    Doğan’ın bu hakaret ve iftiralarına karşın meslek örgütleri nerede? Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti ve ÇGD Eskişehir Şubesi sessizliğini koruyor. Cemiyet Başkanı Yılmaz Karaca sosyal medyadan nihayet bir tepki verdi. VD’ye yakın gazetede çalışan ÇGD Başkanı Can Hacıoğlu ise hala sessiz. Oysa ‘tek özgür’ gazetede çalışıyor çıkıp olana bitene tepki gösterebilir! Bu kadar hakareti pazarcılar, tornacılar yeseydi ortalık ayağa kalkardı.
6.    Volkan kardeşimiz kazanırsa güzel projeleri var. Ankara’dan destek olmadan hayata geçemeyecek büyük projeler bunlar. Kazanırsa tamam ya kaybederse? Çok sevdiği Odunpazarı için bakanları, müsteşarları devreye sokar mı? Kurt ile işbirliği yapıp projeleri hayata geçirir mi?
7.    Doğan seçimi kazanır ve dediklerini yaparsa ona da ‘helal olsun başkan’ diyeceğiz. Hakkını verecek çok meslektaşım var. O zaman kendisine ‘iyi, güzel yaptın’ diyecekler ‘satın alınmış mı’ olacaklar! VD’nin ‘satılık medya’ kavramı yanlış, haksız. Çünkü isteyip de çıkamayacağı kanal, gazete, internet sitesi yok! Çıkmakta zorlanacağı bir mecra olursa ben ayarlayacağım söz veriyorum. Esgündem26.com dahil… 
8.    Karşımızda 3-4 Volkan Doğan var… Yolda karşılaştığımız sevecen, alçakgönüllü VD… TV’de gördüğümüz sert, kükreyen, çatık kaşlı VD… Her zaman yardıma koşan yardımsever VD… Sosyal medyadaki özgürlükçü, demokrat, ileri demokrasinin en güzel örneklerini sunan VD… Seçim şarkılarındaki enerjik, keyifli VD… Şu halde Odunpazarlı’nın içi hiç rahat değil hatta kafası çok karışık!
9.    Medya dünyanın her yerinde her dönemde tartışılır. Volkan Doğan söyleminde yüzde yüz haksız diyemem. Ama bunu koskoca bir camiaya mal edemez. Ediyorsa ispat etmesi gerekir. Aksi halde diğer tüm iddiaları gibi havada kalır.
Yorumlar (0)
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@